Физическая реабилитация при сколиозе

ЗМІСТ

Вступ.

Розділ 1. Сколіоз як захворювання хребта: причини, перебіг і наслідки.

1. 1 Будова і функції хребта.

1. 2 Причини і види сколіозу.

1. 3. Клінічне розпізнавання і наслідки сколіозу.

1. 4 Лікування сколіозу.

Розділ 2. Методи фізичної реабілітації при сколіозі

2. 1. Лікувальна фізична культура.

2. 1. 1. ЛФК при сколіозі I, III і IV ступеня.

2. 1. 2. ЛФК при сколіозі ІІ ступені

2. 2 Фізіотерапевтичні процедури.

2

3 Методика і техніка масажу при сколіозі

2. 3. 1 Мануальна терапія.

2. 3. 2 Голкорефлексотерапія.

Висновки

Література.


Вступ

Актуальність теми дослідження. Сколіоз – це бічне викривлення хребта у фронтальній площині. Ребровий горб, який при цьому спостерігається, утворює деформацію з опуклістю убік і назад – кіфосколіоз.

Сколіоз зустрічається набагато частіше, ніж про це думають. За даними Петербурзького дитячого ортопедичного інституту ім. Р. І. Турнера, у 40% обстежених школярів старших класів виявлено порушення статики, що вимагає лікування. Назву сколіоз отримує по рівню вигину: шийний, грудний або поперековий і відповідно опуклої сторони викривлення. Таким чином можна зустріти наприклад правосторонній грудний сколіоз.

Сколіоз може бути простим, або частковим, з однією бічною дугою викривлення, і складним – за наявності декількох дуг викривлення в різні боки і, нарешті, тотальним, якщо викривлення захоплює весь хребет. Він може бути фіксованим і нефіксованим, зникаючим в горизонтальному положенні, наприклад при укороченні однієї кінцівки. Одночасно з сколіозом зазвичай спостерігається і торсиія його, тобто поворот навколо вертикальної осі, причому тіла хребців виявляються оберненими в опуклу сторону, а остисті відростки в увігнуту. Торсія сприяє деформації грудної клітки та її асиметрії, внутрішні органи при цьому стискаються і зміщуються.

Одночасно зі сколіозом зазвичай спостерігається і поворот навколо вертикальної осі. Поворот сприяє деформації грудної клітки та її асиметрії, внутрішні органи при цьому стискаються і зміщуються.

Статистика численних досліджень по виявленню сколіозу у дітей свідчить, що ця деформація – одне з найбільш частих захворювань опорно-рухового апарату, яке має тенденцію до прогресу і досягає вищого ступеня до закінчення зростання дитячого організму. Важкі викривлення хребта і грудної клітки значно впливають на функції внутрішніх органів: зменшують об'єм плевральних порожнин, порушують механіку дихання, що, в свою чергу: погіршує функцію зовнішнього дихання, знижує насичення артеріальної крові киснем, змінює характер тканинного дихання, викликає гіпертензію в малому колі кровообігу, гіпертрофію міокарду правої половини серця – розвиток симптомокомплексу легенево-серцевої недостатності, об'єднаного назвою "Кіфосколіотичне серце".

Перш за все слід звернути увагу на наступні основні ознаки сколіозу:

  • одне плече трохи вище за інше
  • одна з лопаток пішла " врозліт" (випирає кут лопатки)
  • різна відстань від притиснутої до
<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >>

Похожие работы

Рефераты

Курсовые

Дипломные