Горнолыжный курорт "Ворохта"

Ворохта - це мальовниче селище міського типу Івано-Франківській області. Розташований він недалеко від Яблуницького перевалу на висоті 850 метрів над рівнем моря. Ворохта - це один з найпопулярніших середньогірських курортів в Карпатах. Помірно-континентальний клімат, чисте гірське повітря, просякнуте смерековою хвоєю, є одним з кращих способів лікування навіть найважчих захворювань дихальних шляхів.

Проведемо невеликий екскурс по сторінках історії Ворохти. Кількість населення в цьому селищі налічує вже більше 4000 чоловік. Є кілька версій походження назви цього селища. Згідно з першою версією, назва «Ворохта» походить від слова «ворохи». Так називали раніше дерева, які привозили селяни до благородних солеварень. В одному з письмових джерел 1700 року зазначено: «Ворох - це дрова для бань і солеварень».

Згідно з іншою версією, селище назване на честь його першого поселенця Мочерняка (Михайла) Ворохти. Легенда говорить, що він був воїном, який втік від військової муштри, після чого оселився в цих краях. Михайло Ворохта був дуже талановитим ткачем. І по всій окрузі швидко розлетілася слава про його здібності.

Ремесло ткацтва в Карпатах має свої особливості: людей, що проживають в горах, одягала шерсть з овець, коли людей з низинних місцевостей вдягало поле - коноплі, льон. Вироби, виткані ткачами з гірських селищ, завжди користувалися великим попитом, завдяки своїй якості, унікальності та яскравій кольоровій гамі

Для фарбування своїх виробів місцеві ремісники використовували тільки барвники, створені на натуральній основі: чорна фарба варилася з сухих бобових стручків, темно-червона - з вишневою або вільхової кори.

Завдяки таланту Михайла Ворохти, в цій місцевості почало все більше поширяться ремесло ткацтва, і сюди потягнувся різний люд, який почав вирубувати і викорчовувати ліс для розширення житлового простору. Нові житлові ділянки називали іменами їх першопрохідців. Деякі з них збереглися до цих пір.

Ворохта має дуже цікаве місце розташування - вона знаходиться як на схилах карпатських пагорбів, так і в низині. Зі східного боку від селища Татарова Ворохту відокремлює смуга Ребровач, яка повністю заросла ялиновим лісом і тягнеться через полонини Ріжу і Ділок, що знаходяться між Космачем і Ворохтою. Дві інші смуги - Перевал та Буковелі - тягнуться від полонини Ріж до полонини Озерна і Кострич. Остання вже є Верховинською смугою, що розділяє Ворохту і Верховину. Від Кострича далі йде низка полян і лісів, гора Гомул, полонина Данциш і Пожижевська. І так поступово маршрут наближається до Говерли. До речі, саме з Ворохти найкраще починати підйом на Говерлу - найвищу гірську вершину України, яка знаходиться на висоті 2061 метр над рівнем моря. Північний схил самої Говерли належить Ворохті, а південний - Ясені.

Ворохта найбільш відома як відмінний гірськолижний центр з хорошими умовами для незабутнього зимового відпочинку. В арсеналі гірськолижного курорту «Ворохта» є 5 діючих високоякісних трамплінів, кілька бугельних і крісельних підйомників різної довжини, дві підвісні канатно-крісельні дороги, лижний стадіон, траси різної складності з системою нічного освітлення. Для тих, хто їде до Ворохти, щоб покататися на лижах, тут створені відмінні траси різної складності: більш рівні й пологі лижні траси для новачків, з можливістю навчання з тренерами, а також траси для професійних лижників.

1 2