Государственный и общественный строй Англии периода абсолютной монархии

План

Вступ.  

1. Історичні передумови становлення абсолютної монархії 

2. Розквіт англійського абсолютизму.  

2. 1 Правління династії Тюдорів.  

2. 2 Державний і суспільний лад.  

3. Занепад англійського абсолютизму. Правління династії Стюартів.  

Висновок.  

Список використаних джерел та літератури.  


Вступ

Період абсолютної монархії був останнім з етапів розвитку англійської феодальної держави і тривав з кінця XV століття до середини XVII століття. Абсолютна монархія встановилася в Англії в період занепаду феодалізму і виникнення капіталістичних виробничих відносин.

Об'єкт вивчення поданої контрольної роботи - державний і суспільний лад Англії періоду абсолютної монархії.

Метою дослідження є виявлення причин і закономірностей розвитку і занепаду абсолютної монархії в Англії.

У роботі використані навчальні посібники Ісаєва І. А. , Черниловского З. М. , Крашенинниковой Н. А. , дослідження Черчілля У. , Кареєва Н

Основна частина роботи складається з трьох параграфів, у яких розглянуто передумови становлення абсолютної монархії, розквіт і занепад абсолютизму. Вивчення теми проводилося з поділом двох династій - правління Тюдорів і правління Стюартів.

У заключній частині представлені характерні ознаки англійського абсолютизму за часів правління династій Тюдорів і Стюартів. А також дані загальні риси англійського абсолютизму.

1. Історичні передумови становлення абсолютної монархії

Великі зміни в економіці та соціальній структурі Англії відбувалися протягом XIV-XV ст. , Зумовили становлення абсолютизму.

До того часу промисловість вступила в епоху технічного переозброєння, дрібне виробництво змінювалося більшим, на зміну майстру, що створює виріб від початку до кінця, приходить мануфактурне виробництво.

У містах зростало майнове розшарування. У зв'язку з розвитком торгового і лихварського капіталу, виникали великі статки. У міру накопичення капіталів підприємницька верхівка міст складається в клас буржуазії.

Протягом XIV століття в Англії виявляється тенденція до збільшення трудових повинностей селян і одночасно з тим до більш широкого використання найманих робітників. Однак після епідемії чуми (1348-1350г. г. ) Робочих рук стало мало, ціни зросли і, відповідно, з тим виявилося прагнення до одержання більш високої заробітної плати. Проти цього з усією рішучістю повстав англійський парламент.

Тягар податків було непосильним, хвиля селянського обурення вилилася в повстання, відоме під назвою повстання Уота Тайлера. Селяни змусили короля прийняти їх вимоги, але зайва довірливість і відсутність належної організації погубила плоди перемоги. Обманом і зрадою король і його дворяни перемогли там, де було безсиле їх зброю. А потім, як завжди, почався терор.

Селяни були розгромлені, їх ватажки вбиті, але невдоволення залишилося. У 1450 році воно з новою силою виявилося у повстанні Джека Кеда.

Тепер уже й знати, і церква, і багаті, і городяни шукали порятунку в сильної королівської влади.

До кінця XV ст. англійське селянство розділилося на дві основні групи - фригольдеров і копигольдеров. На відміну від фригольдеров копігольдери - нащадки

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Похожие работы