Характеристика промысловых птиц и их значение

Характеристика промысловых птиц и их значение

ЛЕБІДЬ

Лебідь-кликун (Cygnus cygnus) — птах родини качкових, поширений в північній півкулі. В Україні продітний та зимуючий вид.

Лебідь-кликун — великий птах, що важить від 7 до 10 кг, іноді більше. Тіло витягнуте, довжина шиї приблизно рівна довжині тулуба. Ноги короткі, віднесені назад. У оперенні велика кількість пуха. Дзьоб лимонно-жовтий з чорним кінчиком. Оперення біле. Молоді птахи мають димчасто-сіре оперення з темнішою головою. Чисто білий колір оперення кликун набуває лише на третій рік життя. Самець і самка зовні практично не відрізняються один від одного. Шию кликун тримає прямо, не згинаючи її у формі букви «S», як лебідь-шипун. Сам лебідь-кликун також дещо дрібніший за шипуна.

Лебідь-кликун якщо що дуже радіють заклику птахи з просторим голосовим репертуаром. Характерно для їх вигуку є глибокий, носовой звук тромбонів. При тому вигукам шия зазвичай довше витягнута і піднята голова. Вітальний крик і крику тріумфу також нагадують їх «гигиги» і крилатому биттю в звуки гусок. Якщо спільно відпочивають лебідь-кликун у більших групах, можна постійно слухати тихе «анг» або горлове «га» або «го». Звук той окремим індивідам при цьому різні. Якщо вони заважатимуть, можна слухати ними коротке і грубе «ук» або «ак». Впродовж польоту вони кричать «гра-гект» або м'яке «кю-кю-кю»

Лебеді-кликуни гніздяться на північних межах лісів Євразії від Скандинавії і Шотландіїдо Чукотки і Сахаліну. На півдні зустрічаються до Ладозького озера, Монголії, півночіЯпонії, північної частини Каспійського моря. Зимувати летять на північ Середземного моря, на Каспійське море і в Середню, Південну і Південно-Східну Азію. Лише деякі птахи залишаються зимувати на місцях гніздування. Зазвичай не відлітають на зимівлю кликуни з Скандинавії, Білого і Балтійського морів. Також залишаються зимувати лебеді, що живуть на незамерзаючих або на неповністю замерзаючих водоймищах Євразії. На місця гніздування кликуни прилітають парами протягом всієї весни починаючи з середини березня.

Плаваючи, шию тримає горизонтально, крила щільно притиснуті до тіла. Зазвичай лебедь-кликун, як і все лебеді, плаває неквапливо і велично, але якщо його переслідувати, то важко наздогнати навіть на човні. Злітаючи з води, довго розбігається, молотить лапами по воді, поступово набираючи швидкість і висоту. По землі ходити не любить і робить це украй неохоче і рідко. Кликун — обережний птах, який тримається на широких водних просторах, подалі від берегів. Удар крила кликуна настільки сильний, що може зламати руку дитині.

Лебеді-кликуни харчуються в основному рослинною їжею, водними рослинами, а також поїдають дрібних безхребетних тварин. Пташенята харчуються в основному тваринним кормом на мілководді, здобуваючи їжу з дна, наполовину занурюючись у воду.

Лебеді-кликуни — моногамні птахи, що створюють пари на все життя, причому птахи тримаються разом навіть під час зимівлі. Зміна партнера можлива тільки у разі загибелі одного з лебедів. Гніздяться кликуни на берегах водоймищ: по можливості крупних озер, вкритих зарощами. Як правило, це глухі лісові озера, далекі від людей. Іноді кгніздиться і на морському узбережжі, якщо там є зарощі очерету. Якщо птахів не турбують, вони гніздяться і поблизу від людського житла. Ділянка гнізда кликуна — досить обширна територія, куди

1 2 3 4 5 6 7

Похожие работы

Рефераты

Курсовые

Дипломные