Холодильник

Акумуляція холоду у вигляді процесу одержання льодяної води (<4°C), холодних напоїв в глиняних посудинах, зовнішню поверхню яких раби періодично орошували водою, здійснювалась ще в стародавніх Єгипті та Індії. Основним джерелом холоду було небо в ясну та безхмарну ніч, променистий теплообмін з яким (плюс випаровувальне охолодження) призводив до накопичення холоду у посудинах. Звичайно, стародавні єгиптяни тоді ще не використовували термін “акумулятор холоду”, а тільки мали одну із технологій охолодження рідин. Але це не міняє суті проблеми, бо і сьогодні в цій тематиці “ніч” остається одним із ключових термінів.

Принцип роботи сучасного холодильника заснований на тому, що речі поглинають тепло при переході з рідкого стану в газоподібний і виділяють його при повторному переході.

В холодильниках речі називаються холодом яке проходить в рідкому стані через випарування, яке являє собою трубчастий зливок, який знаходиться в середнику морозильної камери. На виході випаровування тиск рідини швидко зменшився і вона випаровується поглинає тепло і охолоджує камеру. Після того газ попадає в конденсатор і внутрішній стороні холодильника. Тут газ конденсується в рідину і виділяє тепло і поступає назад і випаровується. Таким образом, холодильник – це тепловий насос, який перекачує тепло із внутрішньої частини холодильника на поверхні.

В простих домашніх холодильниках для забезпечення циркуляції холоду використовується компресор працюючий від електромотора. До початку 1990-х років в якості холоду використовують речі, які називають фреонами.

Однаково було установлено що з’єднання розрушує озоновий шар атмосфери, через це і замінили другими небезпечними оточуючих серед газів.

Випромінювання виявляється самою холодною частиною холодильника. Часто він розміщений в відділі використаний для получення льоду, або зберігання заморожених продуктів. Температура в холодильнику завжди повинна бути від 0оС і 5оС

Більша висока температура сприяє лісту бактерій і морських продуктів. Сучасні холодильники спостерігають за свою температурою і вибирають найбільший економічний режим для її  підтримки.

Це дуже важливо оскільки холодильники споживають значну кількість електроенергії.

Морозильні камери використовують для довгого зберігання заморожених продуктів. Їх робоча температура становить 18оС. Вони також повинні забезпечувати швидке замороження свіжих продуктів для зберігання їхніх смаків і споживання продуктів. Це достигається установою більше низької температури, тим простіша температура зберігається.

Багато людей мають не багато зроблених, ніякі із яких підтримують температуру – 35оС.

Задня стіна холодильника зліва і схема роботи компресора (крайня зліва). Компресор працює від електромотора, забезпечує рух холоду по контуру. Жидкість поступає в труби морозильного відділення де розширяється і переходить в газоподібне становище. В результаті проходить споживання тепла і охолодження камери. Утворений газ зжимається в перехід в жидкість конденсатора. Сучасний холодильник (внизу) з пристроєм для приготування льоду і автоматом для охолоджених напитків.

Сьогодні акумулятори теплоти та холоду також привертають увагу для вирішення проблем енерго- та ресурсозбереження, реалізації необхідних технологій в ситуаціях, коли потреба в теплоті чи холоді в окремі терміни часу суттєво перевищує їх середнє значення за добу чи продуктивність наявних систем тепло- або холодопостачання суттєво менша у порівнянні з максимальними (піковими) навантаженнями протягом доби. Заклопотаність знову ж проблемами енерго-  та ресурсозбереження у виробництві

1 2 3 4 5 6

Похожие работы