Инвестиции в социальную сферу

Інвестиції у соціальну сферу 

Завершення реалізації в 2007 році у Волинській області більшої частини мікропроектів Українського фонду соціальних інвестицій (УФСІ) все частіше спонукає нас, працівників фонду, до проведення аналізу: чи все вдалось зробити із запланованого, в чому підтримали нас місцеві громади і де ми зустріли байдужість, що стало складовими успіхів і що спричинило певні невдачі, і саме головне – як нам рухатись далі ?

Черговим поштовхом до цих роздумів стало проведення з ініціативи УФСІ Всеукраїнського конкурсу журналістів на тему "Розвиток потенціалу громад – шлях до подолання бідності". Мені довелось познайомитись зі всіма матеріалами, надісланими журналістами із 5-ти західних областей України. Головним лейтмотивом більшості публікацій можна вважати те, що фонду вдалось виконати свою місію, а саме: поліпшити умови життя бідних громад і вразливих верств населення в пілотних регіонах шляхом покращення якості соціальних послуг та полегшення доступу до них, а також допомогти в розвитку потенціалу громад у вирішенні гострих соціальних проблем на місцевому рівні.

Реалізувавши, зокрема, у Володимир-Волинському та Турійському районах 14 мікропроектів, ми конкретно інвестували близько 4 млн. грн. у соціальну сферу цих районів Волинської області. В цілому Львівське Регіональне представництво УФСІ на сьогодні успішно завершило 90 мікропроектів, а всього фонд в межах України здав в експлуатацію 416 об’єктів(всього в портфелі першого туру 620 МП). Ми наочно продемонстрували жителям міст і сіл, що вони можуть ініціювати вирішення власних проблем і добиватись при цьому вагомих результатів. Ми показали іншим громадам, що це реально зробити і намітили тенденцію подолання зневіри до діяльності тих чи інших фондів і найголовніше – ми вселили людям ВІРУ у власні сили

Саме це, а не розмір вкладених коштів є, на мою думку, основним показником успішності спільного проекту Світового Банку та Кабінету Міністрів України. Адже в тих населених пунктах, де реалізовувались мікропроекти УФСІ, сформувалось ядро місцевих лідерів у вирішенні проблем громад і вони отримали необхідний досвід у цій роботі, діяльність фонду стимулювала і представників місцевих органів влади до роботи в нових для них умовах.

Для аграрної Волині проблема підвищення життєвого рівня значної частини населення є надзвичайно актуальною і дійсно вимагає посиленої уваги з боку всіх зацікавлених структур. Тому успішна реалізація цього спільного проекту є наочним підтвердженням прагнення владних структур і громад з допомогою Фонду поліпшити ситуацію.

Частина журналістських публікацій в засобах масової інформації 5-ти західних областей присвячена також створенню і налагодженню діяльності в рамках реалізації мікропроектів фонду нових громадських об’єднань – громадських організацій, агенцій місцевого розвитку та органів самоорганізації населення, як осередків подальшої розбудови громад. Активізація зусиль тієї чи іншої громади сприяла усвідомленню її представниками необхідності створення в населених пунктах таких громадських об’єднань і участі в запропонованих УФСІ навчаннях і тренінгах.

Сьогодні ці громади готові до співпраці з іншими фондами і вони вже роблять в даному напрямку перші кроки. Але, разом з тим, і місцеві громади, і представники влади неодноразово висловлювались з побажаннями продовжувати спільну діяльність з Фондом соціальних інвестицій. Адже є перші успіхи і певні напрацювання як база майбутньої співпраці, накопичився досвід у

1 2 3 4 5