История древних германцев

Зміст 

Історія древніх германців        

Перші відомості про германців.       

Германці епохи Цезаря і Тацита.      

Суспільний устрій і побут древніх германців.    

Звичаї, вдачі і вірування древніх германців.       

Велике переселення народів.   

Формування варварських королівств.       

Література   

 

Історія древніх германців

Перші відомості про германців. Заселення півночі Європи індоєвропейськими племенами відбувалося приблизно за 3000-2500 років до н. е. , як про це дозволяють судити дані археології. До цього побережжя Північного і Балтійського Морея були заселена племенами, мабуть, іншої етнічної групи. Від змішення з ними індревропейських прибульців і сталися племена, що дали почало германцям. Їх мова, що відокремилася від інших індоєвропейських мов, з'явилася німецькою мовою-основою, з якого в процесі подальшого дроблення виникли нові племінні мови германців.

Про доісторичний період існування німецьких племен можна судити лише за даними археології і етнографії, а також по деяких запозиченнях в мовах тих племен, які в давнину кочували по сусідству з ними, - фіннів, лапландців.

Германці мешкали на півночі центральної Європи між Ельбою і Одером і на півдні Скандинавії, включаючи і півострів Ютландію. Дані археології дозволяють передбачати, що ці території були заселені німецькими племенами з початку неоліту, тобто з третього тисячоліття до н. е.

Перші відомості про древніх германців зустрічаються в працях грецьких і римських авторів. Найраніша згадка про них була зроблена купцем Піфєєм з Массилії (Марсель), що жив в другій половині 4 ст до н. е. Піфей подорожував морем уздовж західного побережжя Європи, потім по південному побережжю Північного моря. Він згадує племена гуттонов і тевтонів, з якими йому довелося зустрічатися під час його плавання. Опис подорожі Піфея до нас не дійшов, але їм користувалися пізніші історики і географи, грецькі автори Полібій, Посидоній (2 ст до н. е

), римський історик Тіт Лівії (1 ст до н. е. - нач. 1 ст н. е. ). Вони наводять витягання з вигадувань Піфея, а також згадують про набіги німецьких племен на держави еллінізму південно-східної Європи і на південну Галію і північну Італію в кінці 2 ст до н. е.

З перших століть нової ери зведення про германців стають декілька детальнішими. Грецький історик Страбон (помер в 20 р. до н. е. ) пише про те, що германці (свеви) кочують в лісах, будують хатини і займаються скотарством. Грецький письменник Плутарх (46 - 127 рр. н. е. ) описує германців як диких кочівників, яким чужі всякі мирні заняття, такі, як землеробство і скотарство; їх єдине заняття - війни. За свідченням Плутарха, німецькі племена служили найманцями у військах македонського царя Персея на початку 2 ст до н. е.

До кінця 2 ст до н. е. німецькі племена кимврів з'являються в північно-східних околиць Аппенінського півострова. По описах античних авторів, це були рослі, світловолосі, сильні люди, часто одягнені в шкури або шкіри тварин, з дощатими щитами, озброєні обпаленими колами і стрілами з кам'яними наконечниками. Вони

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Похожие работы