История развития виноделия

ПЛАН 

ВСТУП.

1.   ГРУЗІЯ - БАТЬКІВЩИНА ВИНОРОБСТВА

2. РОЗВИТОК МОЛДОВСЬКОГО ВИНОРОБСТВА.

3. ВИНОРОБСТВО У ДРЕВНЬОМУ ЄГИПТІ.

4. ДРЕВНЯ ГРЕЦІЯ ТА РОЗВИТОК ВИНОРОБСТВА.

5. ДРЕВНІЙ РИМ У СТАНОВЛЕННІ ВИНОРОБСТВА.

6. ВИНОРОБСТВО ФРАНЦІЇ.

7. РОЗВИТОК ІСПАНСЬКОГО ВИНОРОБСТВА.

8. ВИНОРОБСТВО ПОРТУГАЛІЇ.

9. ВИНА ТОКАЮ.

10. ВИНОГРАДНА "ЧУМА".

ВИСНОВОК.

ДЖЕРЕЛА.


ВСТУП 

В українському радянському енциклопедичному словнику вино розглядають у широкому плані: «Вино – алкогольний напій, одержуваний у процесі виробництва з винограду, плодів або ягід

Виноградними винами є вермут, кагор, мускат, портвейн, шампанське та інші. До найпоширеніших плодово-ягідних вин належить сидр» (т. 1).

В дореволюційному енциклопедичному словнику товариства Братів Грант і Ко дається більш конкретне визначення лише виноградного вина: «Виноградное вино, напиток, получаемый спиртовым брожением виноградного сока в присутствии мязги (твердых частей ягод) или без него» (т. 10).

Вино починається з винограднику. Саме тут у залежності від природних умов (висота над рівнем моря, рельєф, ґрунтові умови, температурний та світловий режим, забезпеченість вологою), метереологічних умов поточного року та застосованої агротехніки по-різному формуються якості винограду та отриманого від нього вина.

Протягом тисячоліть виноробства різні народи по-різному виготовляли вино і по-різному його споживали.

Історія виноробства сягає далеко в глибину віків. Знахідки вчених-археологів свідчать про те, що вже 7 або, за деякими даними, навіть 10 тисяч років тому в Закавказзі, Середній Азії та прилеглих районах – Ірані, Сирії, Афганістані, а також у Месопотамії та Єгипті культивувався виноград та вироблялось вино.

Побіжно переглянемо найбільш відомі сторінки світового виноробства:

ГРУЗІЯ, МОЛДОВА, ДРЕВНІЙ ЄГИПЕТ, ДРЕВНЯ ГРЕЦІЯ, ДРЕВНІЙ РИМ, ФРАНЦІЯ, ІСПАНІЯ, ПОРТУГАЛІЯ, ВИНА ТОКАЮ, а також таке явище, як ВИНОГРАДНА "ЧУМА" 

1.  ГРУЗІЯ - БАТЬКІВЩИНА ВИНОРОБСТВА 

Сучасна наука як одне з найбільш вірогідних місць походження виноградної лози називає передгір’я Кавказьких гір. У Грузії знайдено чіткий відбиток виноградного листка на камені, який геологи відносять до епохи, віддаленої від нас більше 5 мільйонів років. А наявність у Грузії великої кількості різноманітних аборигенних сортів виноградної лози свідчить про те, що ця територія є одним із центрів формоутворення дикого та культурного винограду.

Археологічні дослідження англійського археолога Х’ю Джонсона свідчать, що в Грузії ще у VІІІ тисячолітті до н. е. вирощували виноград та виробляли з нього вино. На Кавказький хребет, як на батьківщину культурного виноградарства та виноробства, вказує і Біблія. Під час археологічних розкопок на території сучасної Грузії були знайдені жбани для зберігання вина, кам’яні преси, давильні, що стало підтвердженням високого розвитку виноробної культури у ІІІ-ІІ тисячолітті до н. е. У греко-римську добу згадки про високе значення грузинського виноробства знаходимо у Гомера, Аполлонія Родоського, Ксенофонта, Стратона. Власне, легендарна Колхіда, куди плавали за Золотим Руном аргонавти, це прадавня Грузія. На кавказьких горах розгніваний Зевс наказав розіп’яти

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10