История создания Организации Объединенных Наций как универсальной международной организации

Зміст 

Вступ.  

1. Чинники, що обумовили створення Організації Об’єднаних Націй.  

2. Історія створення ООН як універсальної міжнароднародної організації 

2. 1. Політична ситуація у світі напередодні створення ООН. .  

2. 2. Тегеранська нарада 1943 року.  

2. 3. Кримська конференція 1945 року керівників СРСР, США й Великобританії

2. 4. Установча конференція Об'єднаних Націй.  

3. Перша сесія Генеральної Асамблеї ООН. .  

4

ООН в Україні та Україна в ООН. .  

Висновки.  

Література.


Вступ

 Актуальність теми. Більше шістдесяти років діяльності Організації Об’єднаних Націй в історичному вимірі сучасної цивілізації – крихітний відрізок часу. Попри те, найчільніша зараз міжнародна спільнота держав пройшла не тільки великий шлях у розбудові архітектоніки мирного співіснування різних, не завжди прихильних одна до одної країн, але й зуміла зберегти світ від прогнозованого і футуристами, і доволі відомими політиками апокаліпсису третьої світової війни. Напруженим шляхом політичних переговорів, часом досить тривалих і багатоступеневих, ціною неймовірних зусиль Організації Об’єднаних Націй вдавалося налагоджувати, здавалося б, нездоланні конфлікти між протиборчими суперсилами, озброєними все спопеляючою ядерною зброєю. Світ кілька разів опинявся перед межею своєї загибелі, і тільки злагодженість дій ООН, авторитет і активність головних її інституцій, які включали всі механізми з відвернення потенційної збройної агресії, що загрожувала вже не стабільності у світі, а й взагалі його існуванню, відвертали планетарні загрози миру й безпеці. Незліченно багато разів ООН урегульовувала локальні міждержавні або внутрідержавні збройні конфлікти, ще більше разів їх не допускала, рятуючи народи від жахливих наслідків військових дій, міжнаціональної та міжрелігійної різанини.

Статут ООН обов'язковий для всіх держав і в його преамбули записано: “Ми, народи об'єднаних націй, сповнені рішучості позбути прийдешні покоління від лиха війни, знову затвердити віру в основні права людини, у гідність і цінність людської особистості, рівноправність чоловіків і жінок і в рівність прав великих і малих націй, створити умови, при яких можуть дотримуватися справедливість і повага до зобов'язань і в цих цілях виявляти толератність і жити разом, у світі один з одним, як добрі сусіди, об'єднати наші сили для підтримки міжнародного миру і безпеки, забезпечити, щоб збройні сили застосовувалися не інакше, як у загальних інтересах, вирішили об'єднати наші зусилля для досягнення цих цілей. ” [12, c. 9]

Об’єкт дослідження: Організація Об’єднаних Націй.

Предмет дослідження: історія створення ООН.

 Мета курсової роботи: розглянути історію створення Організації Об’єднаних Націй як універсальної міжнародної організації.

Мета роботи визначає наступні завдання:

- проаналізувати наукові та історичні матеріали по даній темі;

- розглянути історичні чинники, що обумовили створення Організації Об’єднаних Націй;

- простежити політичну ситуацію в світі напередодні виникнення ООН;

- дослідити роль основних фігурантів та головні етапи створення ООН.

Методи дослідження. Методологічними засадами дослідження є принципи історизму, наукової оюєктивності, системності при висвітлені історичних фактів. Застосовувалися методи історчного аналізу, інтерпретації та узагальнення.

Джерельна

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15