Жанр деревенской прозы в творчестве Василия Шукшина

П Л А Н 

1. Жанр сільської прози 

2. Василь Шукшин 

3. Своєрідність героїв Шукшина 

4. Образ землі і селянства у творах Шукшина 

5. Висновок


Жанр сільської прози 

У російській літературі жанр сільської прози помітно відрізняється від всіх інших жанрів. У чому ж причина такої відмінності? Про це можна говорити винятково довго, але все рівно не прийти до остаточного висновку. Це відбувається тому, що рамки цього жанру можуть і не уміщатися в межах опису сільського життя. Під цей жанр можуть підходити і добутки, що описують взаємини людей міста і села, і навіть добутку, у яких головний герой зовсім не селянин, але за духом і ідеєю, ці добутки є не чим іншим, як сільською прозою.

У закордонній літературі дуже мало добутків подібного типу. Значно більше них у нашій країні. Така ситуація порозумівається не тільки особливостями формування держав, регіонів, їх національною й економічною специфікою, але і характером, "портретом" кожного народу, що населяє дану місцевість. У країнах Західної Європи, селянство відігравало незначну роль, а все народне життя кипіло в містах. У Росії издревле селянство займало саму головну роль в історії

Не по силі влади (навпаки - селяни були самими безправними), а за духом - селянство було і, напевно, донині залишається рушійною силою російської історії. Саме з темних, неосвічених селян вийшли і Стенька Разін, і Омелян Пугачов, і Іван Болотников, саме через селян, точніше через кріпосне право, відбувалася та жорстока боротьба, жертвами якої стали і царі, і поети, і частина видатної російської інтелігенції XІ століття. Завдяки цьому добутку, що висвітлюють дану тему займають особливе місце в літературі.

Сучасна сільська проза грає в наші дні велику роль у літературному процесі. Цей жанр у наші дні по праву займає одне з ведучих місць по читаності і популярності. Сучасного читача хвилюють проблеми, що піднімаються в романах такого жанру. Це питання моральності, любові до природи, гарного, доброго відношення до людей і інші проблеми, настільки актуальні в наші дні. Серед письменників сучасності, що писали або пишуть у жанрі сільської прози, що веде місце займають такі письменники, як Віктор Петрович Астафьев ("Цар-риба", "Пастух і пастушка"), Валентин Григорович Распутін ("Живи і помни", "Прощання з Запеклої"), Василь Макарович Шукшин ("Сільські жителі", "Любавины", "Я прийшов дати вам волю") і інші.  

Василь Шукшин 

Особливе місце в цьому ряді займає Василь Макарович Шукшин. Його своєрідна творчість залучала і буде залучати сотні тисяч читачів не тільки в нашій країні, але і зарубежем. Адже рідко можна зустріти такого майстра народного слова, такого щирого шанувальника рідної землі, яким був цей видатний письменник.

Василь Макарович Шукшин народився в 1929 році, у селі Зростки Алтайського краю. І через усе життя майбутнього письменника червоною ниткою пролягла краса і суворість тих місць. Саме завдяки своїй малій батьківщині, Шукшин навчився цінувати землю, працю людини на цій землі, навчився розуміти сувору прозу сільського життя. Уже

1 2 3 4 5

Похожие работы

Рефераты

Курсовые

Дипломные