Литература Франции в годы революции (античные образы, революционные песни)

План

  1. Як все починалося
  2. Античні образи
  3. Революційні пісні

Список літератури

 

Як все починалося

«Буржуазні революції, як, наприклад, революції XVIII століття, стрімко несуться від успіху до успіху, в них драматичні ефекти один сліпучі іншого, люди і речі як би осяяні бенгальським вогнем, кожен день дихає екстазом, але вони скоропреходяща, швидко досягають свого апогею, і суспільство охоплює тривалий похмілля, перш ніж вона встигне тверезо освоїти результати свого періоду бурі і натиску », - писав К. Маркс.

Почалося з малого. У 1789 р. були скликані Генеральні штати, не збиралися з 1614 р. Представники трьох станів, які входять до них, повинні були обговорити становище в державі. Міністр фінансів Неккер, всупереч волі короля, опублікував відомості про державний бюджет. Відкрилося те, чого не знав народ: країна перебувала на краю фінансового краху, божевільні витрати королівського дому розорили державу. Брати короля - граф Прованський (майбутній король Людовик XVIII) і граф д'Артуа (майбутній король Карл X) - взяли з державної казни 10мільйонів ліврів, герцогові де Рогань, яка наробила величезні борги, було подаровано 30 мільйонів. Розваги Марії-Антуанетти, святкування двору пожирали левову частку національного доходу.

Невдоволення королівським будинком охопило майже всі верстви населення, і Генеральні штати вперше в історії виявили відносну єдність поглядів. 17 червня 1789 було винесено рішення представників третього стану про перетворення Генеральних штатів до Національних зборів.

9 липня 1789 Національні збори оголошує себе Установчими зборами. Воно вже стало фактично урядом Франції. У ніч на 14 липня 1789 р. в спальню короля вбіг герцог Ларошфуко де Лианкур:

- Государ, повсталий народ захопив Бастилію!

- Це ж бунт! - Крикнув потривожений король

- Ні, государ, це революція!

14 липня збройні маси оволоділи Бастилією і зруйнували її. В'язні абсолютизму були звільнені з темниці. На уламках старовинної фортеці рукою повсталих накреслили імена Вольтера і Руссо. Революція почалася. У жовтні 1789 р. по волі народу король переїжджає з Версаля в Париж. Тепер він бранець держави. Народ вимагає скасування дворянських привілеїв, розв'язання аграрної проблеми, ліквідації боргових зобов'язань селян, вимагає земельних наділів для трудівників полів. Установчі збори коливається.

Тоді запалали дворянські замки. Селяни взялися за сокири. Це спонукало Збори прийняти в ніч на 4 серпня 1789 рішення про ліквідацію станових привілеїв. Перший удар по феодалізму завдано. Але плебейська частина третього стану не складає зброї. Вона розуміє, що «тільки при вигляді полум'я своїх палаючих замків вони (арістократи. - С. Л. ) знайшли в собі необхідну велич духу відректися від привілею тримати людей в кайданах», - писав Марат у газеті «Друг народу».

Революція крокувала вперед, охоплюючи все більші маси

1 2 3 4 5 6

Похожие работы