Массаж головы и кисти рук

ЗМІСТ 

1. МИТТЯ ГОЛОВИ

2. МАСАЖ ГОЛОВИ

ЛІТЕРАТУРА

1. МИТТЯ ГОЛОВИ 

Все волосся добре переносить миття, і мити його треба регулярно. Для нормального і сухого волосся достатньо одного миття в тиждень, але якщо ви живете в місті, з його смогом і забрудненням повітря, краще мити голову раз в п’ять днів. Жирне волосся звичайно доводиться мити кожні два або три дні. Головне правило: мийте голову, як тільки вам показалося, що ваше волосся виглядає брудним.

З самого раннього дитинства всіх нас привчали мити голову - це був, напевно, перший з ритуалів краси, яким навчаються дівчатка і хлопчики. Проте давайте пройдемося по ньому пункт за пунктом і перевіримо себе: чи все ми робимо правильно? Сучасний науковий підхід виражається у формулі: мийте голову частіше, не дуже довго, шампунь використовуйте потроху. Таким чином, на волоссі залишається небагато природного захисного жирового шару, а також не віддаляються природні жири і шкірні виділення, які володіють протигрибковими і антисептичними властивостями, - вони оберігають волосся і шкіру голови від захворювань. Отже, ось схема правильного миття голови:

1. Ретельно розчешіть голову м’якою щіткою, щоб видалити відмерле волосся і частинки шкіри.

2. Масажуйте шкіру голови легенями, як би промішуючими рухами. Робіть це не нігтями, а подушечками пальців, що допоможе звільнитися ще від деякої кількості відмерлих частинок шкіри.

3. Змочіть шкіру великою кількістю води - краще всього користуватися душем. Візьміть небагато шампуню – біля чайної ложки - розподілите його по всій поверхні голови, щоб все волосся було покрито м’якою піною. Змийте піну теплою водою. Якщо потрібно буде, знову намильте голову, але це не повинне стати правилом.

4

Прополощіть волосся, поки воно не буде скрипіти. Можливо, для цього доведеться промивати голову кілька разів.

5. Якщо ви використовуєте кондиціонер або ополіскувач, нанесіть його і змийте відповідно до інструкції.

6. Промокніть волосся м’яким рушником – при цьому втрачається велика частина вологи. Не тріть волосся, просто притискуйте суху тканину.

7. Розчешіть волосся гребенем для укладання або просушування. Запам’ятайте, що не можна розчісувати мокре волосся щіткою.

Якщо не дотримуватися правил, миття голови з шампунем може принести навіть шкоду – або тому, що ви вибрали невідповідний шампунь, або тому, що неправильно його застосовуєте. Пам’ятайте, що мити волосся треба не милом, не шампунем, а піною. Не можна сильно розминати волосся, від цього воно сплутується. Волосся над чолом і по краях голови можна очистити від лупи за допомогою щітки для нігтів.

Взагалі, волосся слід мити так, як ви стали би прати легку і цінну тканину. Тільки якщо волосся дуже брудне, його слід мити двічі. Сучасні шампуні дуже концентровані, і якщо їх нанести дуже рясно, вони будуть стимулювати сальні залози до більшої активності.

Самому слову «шампунь» в українській мові не більше тридцяти років - раніше подібні препарати називалися рідким милом.

Добрий шампунь повинен відповідати цілому ряду вимог. Він повинен утворювати рясну піну, добре промивати волосся, не обезжирюючи їх до кінця, не викликати роздратування шкіри і слизових оболонок. Після миття волосся повинне легко розчісуватися, а після висихання не утворювати електростатичних розрядів. Крім того, шампуні

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Похожие работы

Рефераты

Курсовые

Дипломные