Механизм швейной машины

План

 

  1. Характеристика швейної машини 97 А кл. ОЗЛМ.
  2. Будова промислової зшивальної швейної машини.
  3. Головні механізми швейної машини 97 А класу ОЗЛМ.

3. 1.     Механізм голки.

3. 2.     Механізм човника.

3. 3.     Механізм ниткопритягувача.

3. 4.     Механізм переміщення матеріалів машини 97 А класу ОЗЛМ.

3. 5.     Механізм лапки швейної машини 97 А класу ОЗЛМ.

  1. Примусова автоматична система змазування.
  2. Список використаної літератури.

 

1. Характеристика швейної машини 97 А кл. ОЗЛМ

Однією з поширених промислових зшивальних машин є машина 97-А класу ОЗЛМ, що випускається Оршанським заводом «Легма». Вона призначена для зшивання бавовняних, шовкових, шерстяних і льняних тканин. Це можуть бути костюмні, платтяні, білизняні з натуральних та штучних волокон та їх сумішей. Частота обертання головного вала – до 5500 об/хв. Довжина стібка регулюється від 0 до 4 мм.

Для даної машини застосовуються голки № 75–120

Можна використовувати бавовняні нитки № 40, 50, 60, 80, шовкові № 65, лавсанові 22 Л. Найбільша товщина прошивання тканин до 4 мм.

Розмір платформи довжиною 476 мм, шириною 178 мм. Розміри машини не більше довжиною 1100 мм, шириною 650 мм, висотою (можна змінювати) 1550 мм.

Електродвигун швейної машини може працювати з напругою 220–380 В, частотою 50 Гц.

Маса машини не більше 108 кг.

Також існують різноманітні варіанти цієї машини. Наприклад, машина 397-М класу ОЗЛМ призначена для зшивання деталей одягу з одночасним обрізуванням зрізів тканини паралельно до лінії строчки; а машина 597-М класу ОЗЛМ зшиває вироби із синтетичних (типу лавсан), шерстяних і лляних тканин. Ця машина має голку, що відхиляється.

 

2. Будова промислової зшивальної швейної машини

Для всіх промислових швейних машин обладнують стіл з індивідуальним електропроводом і ставлять гвинтовий стілець. На столі встановлюється головка швейної машини і необхідні інструменти та пристосування.

Швейна машина промислового типу має пускову кнопку вимикача, якою вмикають електродвигун, а машину вмикають натисканням на педаль. На столі прикріплюється спеціальний пристрій для намотування ниток на шпульку.

Швейна машина 97-А кл. , як і кожна швейна машина човникового переплетення, має рукав, усередині якого обертається вал машини. На правому кінці головного валу кріпиться махове колесо, яке обертається від електродвигуна, розміщеного під кришкою промислового столу. Рукав машини, виготовлений разом із стояком, прикріплений до платформи. Зліва рукав має фронтальну частину, усередині якої переміщуються деталі механізмів голки, ниткопритягувача та вузла лапки. Від рукава машини до лінії руху голки розміщується «вильот» швейної машини.

Загальна будова промислової швейної машини має багато спільного. Вони подібні не тільки будовою, а й тим, що у швейному виробництві для пошиття одягу найбільшого розповсюдження набули машини човникового переплетення. Строчка човникового переплетення міцніша порівняно зі строчками інших переплетень, важко розпускається і на її виготовлення витрачається менша кількість ниток.

 

3. Головні механізми швейної машини 97 А класу ОЗЛМ

В машині 97-А класу ОЗЛМ роботу кожного робочого органу забезпечує відповідний механізм. Утворення строчки супроводжується злагодженою роботою всіх механізмів:

  • механізму голки;
  • механізму човника;
  • механізму переміщення тканини;
  • механізму лапки;
  • механізм регулятора стібка.

 

3. 1. Механізм голки

У машини 97-А класу ОЗЛМ він кривошипно-шатунний. Він перетворює обертальний рух головного валу

1 2 3 4 5 6 7

Похожие работы