Международный джазовый фестиваль «Art Jazz Cooperation»

План

Про фестиваль «Art Jazz Cooperation»

Історія фестивалю

Програма фестивалю 2012 року

Учасники фестивалю «Art Jazz Cooperation» 2012

Висновок

Використана література

Вступ

Джаз в Україні − явище нечисельне та елітарне, що реалізується, зокрема, в таких фестивальних проектах як „Коктебель” (Крим), „До#Дж” (Донецьк), „Дніпрогастроль”, „Єдність”, „Атлант-М” (Київ), „Джаз без…” (Львів), „Джаз-Карнавал” (Одеса), „New Cooperation − Art Jazz Cooperation” (Луцьк − Рівне − Польща) та ін.

Імпульсом до виникнення фестивального джазового руху та любительського джазового музикування в Україні можна вважати „Донецький джаз”, що проходив у квітні 1969 року. Після цієї „вибухової” акції з напівлегального середовища вийшло чимало популярних музикантів, які згодом стали законодавцями стилю: Ігор Бутман, Олег Лундстрем, Георгій Гранян, Анатолій Кролл, Енвер Ізмайлов та інші. У 2001 році після років забуття „ДоДж” відродився зусиллями ентузіастів, перетворившись із „підпільного” захоплення в елітарне камерне мистецтво, знову стали виникати десятки джаз-бендів.

Про фестиваль «Art Jazz Cooperation»

Міжнародний джазовий фестиваль «Art Jazz Cooperation» - один з найвідоміших фестивалів в Україні. Почавши свою історію у 2007 році, цей мистецький захід став своєрідною візитівкою Волині.  

Фестиваль об’єднує не лише різні жанри мистецтва в темі джазової музики, але й міста. Луцьк і Рівне на деякий час стають центром культурного життя та після літа починають фестивальний рух в України. Час проведення фестивалю збігається зі святкуванням Дня міста як у Рівному, так і у Луцьку, і вже традиційно патронується мерами цих міст.

Місце проведення фестивалю: Обласний музично-драматичний театр у м. Рівне та Луцький замок – історична пам’ятка ХІV століття.

Мета фестивалю: сприяння розвитку культури та туризму, популяризація фестивального руху, представлення Волинського регіону, виховання молоді на кращих здобутках світового та національного мистецтва.

Соціальна спрямованість фестивалю: підтримка талановитої молоді з малозабезпечених родин, популяризація українських джазових виконавців

 «Art jazz cooperation» - унікальний мистецький проект, який об‘єднує в темі джазу різні види мистецтва – музику, фотографію, живопис, хореографію. . .

- Музичні виступи та майстер-класи

- Фотоконкурс «Джазові Емоції»

- Живопис. Імпровізаційний малюнок «КвікПік» або «Лінія Джазу»

- Хореографія. Джаз-денс

Протягом фестивальних днів відбуваються музичні виступи кращих представників джазової музики. За роки проведення фестивалю «Art Jazz Cooperation» гостинно прийняв музикантів не тільки з багатьох регіонів України, але й представників Польщі, Німеччини, Чехії, Росії, Ізраїлю, Сполучених Штатів Америки.

Традиційно виступи завершуватимуться джем-сейшнами і неформальним спілкуванням з глядачами, де відомі джазові музиканти та вокалісти безкоштовно проводять низку майстер-класів для місцевих музикантів.

Всеукраїнський фотоконкурс на джазову тематику “Джазові Емоції” - це змагання професіоналів та аматорів фотомистецтва у висвітленні джазової музики у різних її проявах. Мета фотоконкурсу - популяризація джазової музики через візуальне висвітлення джазових концертів, вечірок, музикантів, музичних інструментів, що різними засобами передають неповторну атмосферу цього мистецтва. У ньому вже взяли участь більше ста українських фотографів.

Під час виступів самобутніх та обдарованих музикантів глядач може не тільки слухати музику, але й візуально споглядати, як з-під пензля Художника прямо на очах, за час звучання музичної композиції, народжується Живописна картина – матеріалізована музика. Музика, Глядач, незабутня атмосфера Живого спілкування спонукають цікавих художників на справжні Твори

1 2 3 4 5