Методы определения общего белка в сыворотке крови

План
Методи визначення загального білка в сироватці крові    3
Нормальні значення загального білка сироватки крові    3
Клінічне значення визначення загального білка сироватки крові    3
Азотометричні методи    5
Гравіметричні методи    5
«Преципітаціонні» методи    6
Методи спектрофотометрій    6
Рефрактометричні методи    7
Колориметричні (фотометричні) методи    8
Інші методи визначення загального білка сироватки крові    8
Література    9


 
Методи визначення загального білка в сироватці крові
Під терміном «загальний білок сироватки крові» або «загальний білок крові» розуміється велика кількість білків, що присутніх в сироватці крові і розрізняються між собою по структурі, физико-хімічним властивостям, функції.   Всі білки сироватки крові ділять на Альбумін і глобуліни. У плазмі крові крім Альбуміну і глобулінів міститься також Фібриноген, тому вміст загального білка в плазмі крові декілька вище, ніж в сироватці.
Нормальні значення загального білка сироватки крові
У нормі вміст загального білка в сироватці крові складає у новонародженого до 1 меси — 46,0 — 68,0 г/л, рівень білка в сироватці у недоношених може бути набагато нижче, ніж у доношених, - в межах від 36 до 60 г/л, рівень загального білка сироватки у дітей у віці 1 — 12 мес — 48,0 — 76,0 г/л, у дітей 1 — 16 років — 60,0 — 80,0 г/л, у дорослих — 65,0 — 85,0 г/л. Після 60 років рівень загального білка в сироватці крові нижче приблизно на 2 г/л.
Клінічне значення визначення загального білка сироватки крові
Загальний білок сироватки крові є лабораторним показником, що відображає стан гомеостазу. Білки сироватки крові грають дуже важливу і багатообразну роль. Завдяки ним підтримується в'язкість і текучість крові і формується її об'єм в судинному руслі, а концентрація білка забезпечує щільність плазми крові, що дозволяє форменим елементам утримуватися в зваженому стані. Білки сироватки крові здійснюють транспортні (скріплення гормонів, мінеральних компонентів, ліпідів, пігментів і т. п. ) і захисні (імуноглобуліни, опсоніни, білки гострої фази і ін

) функції, беруть участь в регуляції кислотно-лужного стану організму, є регуляторами згортуваності крові і антитілами. Тому зміст загального білка є дуже важливим діагностичним параметром при цілому ряду захворювань, особливо пов'язаних з вираженими порушеннями метаболізму.
У клінічній практиці досить часто зустрічаються стани, концентрації загального білка сироватки крові, що характеризуються зміною. Збільшення концентрації загального білка в сироватці крові носить назву гіперпротеїнамії, а зниження — гіпопротеїнемії.
Білки сироватки крові є гетерогенною групою білків, що включає транспортні білки, ферменти, імуноглобуліни, гормони, білки-інгібітори і багато інших. Не дивлячись на відмінності в складі, структурі, фізичних і хімічних властивостях і виконуваній функції, білкам сироватки властивий ряд загальних характеристик:
1.     містять атоми вуглецю, водню, кисню, азоту;
2.     складаються з амінокислот, сполучених пептидними зв'язками;
3.     володіють поглинанням в ультрафіолетовій області спектру;
4.     схоже поводяться у ряді хімічних реакцій.
Виходячи з цих загальних властивостей і були розроблені методи визначення білка в біологічних рідинах.
Методи визначення загального білка
Серед методів визначення концентрації загального білка

1 2 3 4