Мировой рынок фармации

План

Зсув географічного балансу  4

Лікарські засоби: менше патентів, більше дженериків        6

Біо – означає живе        9

 

Майкл Льовітт, секретар департаменту охорони здоров'я і соціального забезпечення Сполучених Штатів, країни, яка є сьогодні найкрупнішим фармацевтичним ринком світу, в одному зі своїх недавніх інтерв'ю так змалював майбутнє охорони здоров'я в цілому: «Наступні 10 років стануть для галузі перехідними. Медицина буде трансформована з інтуїтивного мистецтва тлумачення симптомів в науку, де лікування будуватиметься в строгій відповідності з особливостями кожного конкретного пацієнта. Наступні покоління говоритимуть про початок XXI століття як про час, коли лікування стало превентивним і таким, що персоналізується, а його результати – передбаченими і гарантованими».

Торік темпи зростання світового ринку ліків і медикаментів, по оцінках аналітиків IMS Health, склали 7%. Це приблизно на один відсоток нижче за показники 2005 років. Об'єм продажів лікарських засобів у всьому світі в 2006 році склав 643 млрд доларів. Цього року загальний об'єм продажів імовірно досягне 665-685 млрд доларів.

 

Зсув географічного балансу

Трьома головними фармацевтичними регіонами планети як і раніше залишаються США, Європа і Японія, на них доводиться близько 80% всього ринку лікарських препаратів. Тим часом основною географічною тенденцією сучасного фармринку є «дрейф» його балансу із США в країни з економікою, що формується, де ВВП на душу населення не перевищує 20 тис. доларів, такі як Китай, Індія, Бразилія і Туреччина. На них сьогодні доводиться 17% світового фармацевтичного ринку. Круг населення, охопленої системою місцевої охорони здоров'я, постійно розширюється, тим самим підвищується попит на лікарські препарати в цілому і на медикаменти, призначені для лікування хронічних захворювань, що традиційно асоціюються із західним способом життя: серцево-судинні, діабет, онкологічні

Домінуючими на місцевих ринках є вироблювані своїми силами відтворені медичні препарати. Темпи зростання фармринку в цих країнах в 2006 році склали 11,4%; об'єм продажів – 83 млрд доларів, або 27% від загальносвітового значення. Цього року, за оцінкою корпоративного директора IMS Health Діани Конмі, їх доля в загальносвітовому об'ємі продажів зросте до 30%, а темпи зростання лежатимуть в межах 10-12%.

Так, Індія сьогодні є одним з найбільших в світі виробників непатентованих (дженериків) препаратів, займаючи 4 місце в світі за об'ємом вироблюваній продукції. Сьогодні на цю країну доводиться близько 70% світового виробництва активних фармацевтичних інгредієнтів. За останніх 6 років в 9 разів – з 5 до 45% – виросла доля індійських медикаментів, що схвалюються до використання в США. Двома головними напрямами, по яких йде розвиток індійського фармбізнеса, є випуск готових лікарських форм і активна експансія на ринки, що розвиваються, в першу чергу Китаю і Росії.

Абсолютним рекордсменом скоро стане Китай, темпи зростання фармринку в якому цього року можуть перевалити за 15%, а його розмір досягти 16 млрд доларів. Країна вважається своєрідним розплідником сучасних медичних технологій і, в першу чергу, біотехнології. Ця область наукових досліджень користується підтримкою китайського уряду, що включає податкові пільги і збільшення державного фінансування. В той же час біотехнологічні медичні препарати, вироблювані в Китаї, в масі своїми є дженериками, наприклад, інтерферон, інсулін, гормон зростання.

Не дивлячись на деякий зсув акцентів, фармацевтичний ринок США як і раніше залишається найбільшим в світі, перевищивши

1 2 3 4

Похожие работы