Молодое движение

“Молодий Рух” є всеукраїнською молодіжною громадською організацією з 11-річною історією. Ми завжди стояли на сторожі української незалежності та демократії. Нам вдалося немало зробити у справі захисту прав і свобод людини. І не лише в Україні.

Так вже у грудні 1994 року Молодий Рух виступив з протестом під стінами посольства Росії, вимагаючи від Кремля вивести російські війська з чеченської території та почати переговори. Оскільки московська верхівка наголосила, що Чечня - це внутрішня проблема їхньої країни, то вже через місяць чеченське питання, з ініціативи Молодого Руху, було внесене до порядку денного Конгресу молодих реформаторів Центрально-Східної Європи, який проходив у Києві в січні 1995 року. В ньому взяли участь делегати з 13 країн регіону - від Албанії до Естонії. Тодішній голова Молодого Руху В’ячеслав Кириленко звернув увагу делегатів Конгресу на нестабільність і агресивність російської політики, що яскраво була продемонстрована чеченською трагедією. На його пропозицію Конгрес ухвалив спеціальну резолюцію з приводу чеченських подій, в якій також закликав припинити спроби силового вирішення конфлікту.

У 1996 році Молодий Рух розпочав публічну боротьбу за прийняття нової Конституції України. З ініціативи Молодого Руху та організації-партнера Української студентської спілки у квітні було створено Всеукраїнський громадський молодіжний комітет на підтримку прийняття нової Конституції України. Комітет розгорнув активну діяльність в усіх областях України. Було проведено десятки зустрічей із молоддю для роз’яснення основних положень проекту, розпочалася робота з реалізації широкомасштабних телевізійних та концертних молодіжних проектів. Підсумком нашої роботи стали результати соціологічних досліджень Українського науково-дослідного інституту проблем молоді - понад 82% молодих людей були готові підтримати на референдумі новий Основний закон України.

В листопаді 1996 року Молодий Рух провів загальноукраїнську кампанію “Конституція

Свобода. Освіта”, під час якої було зібрано й передано до Кабінету Міністрів 6 тисяч підписів з вимогами нормального фінансування освіти (особливо – друкування нових підручників), скасування інституту прописки та дотримання прав молоді. В 15-ти областях було проведено пікетування обласних держадміністрацій, а в Сімферополі організовано страйк студентів університету та демонстрації чисельністю до 2 тисяч чоловік. Кампанія, що закінчилася пікетуванням Кабінету Міністрів, отримала широкий розголос у місцевій та центральній пресі, дозволила залучити до Молодого Руху кількасот нових членів і створити організації у всіх областях України.

Відтак держава стала рахуватися з молодіжними організаціями і все активніше проводити різноманітні молодіжні форуми та конференції. Зокрема, в травні 1997 року пройшов Конгрес української молоді. На ньому Молодий Рух мав найбільшу фракцію - 51 делегат. Тому нам вдалося значною мірою підпорядкувати роботу Конгресу своєму впливові. Ми домоглися окремої зустрічі з Прем’єр-Міністром України і після розмови з ним до підсумкової резолюції було внесено пункт про необхідність проведення політичних реформ та парламентських виборів за змішаною системою.

У жовтні 1997 року Молодий Рух розпочав кампанію соціальних протестів у зв’язку з рішенням уряду Пустовойтенка скасувати 50%-ву знижку на проїзд студентів у міжміському транспорті. В більшості областей відбулися пікетування органів влади та збирання підписів проти дій уряду. 17 листопада, в Міжнародний день студентів, відбулося бурхливе пікетування Кабміну. В цей же день на зустрічі з представниками молоді прем’єр-міністр пообіцяв відмовитися від скасування пільгового проїзду. Водночас вдалося досягти успіху й у інших питаннях. Наприклад, середній бал успішності, необхідний

1 2 3 4 5 6 7

Похожие работы