Национальная безопасность в области телекоммуникаций и информационных технологий

Національна безпека у галузі телекомунікацій та інформаційних технологій.

Ринок телекомунікацій — це сукупність агентів ринку з досить високою доходністю, які нині стабільно забезпечують понад 1,5 млрд. грн. щорічних надходжень до бюджету держави.

Незважаючи на брак інвестиційних ресурсів, за останні роки в Україні досягнуто значного розвитку телекомунікацій, який відбувався з урахуванням підходів, що відповідають світовим тенденціям інтеграційних процесів. Зараз практично завершено будівництво основи цифрової первинної мережі зв’язку на міжнародному та міжміському рівнях. Організовано міжнародні цифрові переходи з Росією, Білоруссю, Молдовою, Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Італією, Туреччиною. На сьогодні забезпечено цифрові канали зв’язку до всіх обласних центрів України. Це дало можливість підняти питому вагу цифрових каналів зв’язку майже до 50, а на міжнародних напрямках — до 98%.

В Україні збудовано цифрову автоматизовану мережу міжміського, міжнародного телефонного зв’язку, яка здатна в повній мірі забезпечувати існуючий попит на такого виду послуги з гарантованою якістю.

За весь період з 1992 року було видано 1070 ліцензій на право займатися підприємницькою діяльністю в телекомунікаціях та 2300 ліцензій на використання радіочастотного ресурсу. Ліцензіати місцевого телефонного зв’язку задовольнили потреби мільйона споживачів.

Більшість з цих ліцензій була видана за умов невизначеної законодавчої бази у галузі. Постійно відбувається перегляд ліцензій щодо дотримання суб’єктами господарської діяльності умов ліцензування. Зокрема, торік біля 50 ліцензій було відкликано

Але цей механізм (ліцензування та переліцензування) аж ніяк не може бути використаний як адміністративний важіль — це є економічно недоцільним, а отже, й не вигідним для держави. Ринок миттєво зреагує на такі кроки. І передусім у вигляді скорочення інвестицій, згортання діяльності. Ринок — це не лише чотири великі підприємства та один напівмонополіст. Це сукупність дрібних та середніх підприємств, які регулярно сплачують податки, забезпечують робочі місця та, головне, створюють конкуренцію.

Оператори всіх форм власності, що працюють на ринку телекомунікацій, щорічно нарощують обсяги послуг не менше як на 30%, і поточного року цей показник перевищить 8 млрд. грн. Частка галузі у ВВП країни досягла майже 5%, тоді як у державах з розвиненою економікою цей показник становить 2—4 відсотки.

Найбільшу частку ринку телекомунікацій займають послуги міжміського, міжнародного телефонного зв’язку — 43%, що їх надають ліцензовані оператори. При цьому слід зазначити, що 95% обсягів цього сегменту ринку займають «Укртелеком» разом з «Утелом». На сьогодні 90% акцій «Утел» належать «Укртелекому» (інші 10% перебувають у стадії викупу).

Незважаючи на те, що ринок послуг місцевого телефонного зв’язку розширюється найбільш інтенсивно і налічує понад 500 ліцензіатів, а обсяг послуг у цьому секторі становить 25% (другу позицію), саме тут ми маємо незадоволений попит споживачів, і у першу чергу населення.

Нині за темпами та розширенням території покриття і розвитку мобільний зв’язок різко випереджає інші види зв’язку і вже займає 20% обсягу ринку телекомунікацій. Тільки протягом минулого року кількість користувачів в усіх стандартах мобільного зв’язку збільшилась утричі і зараз сягає 1,4 мільйона.

Завдяки стимулюванню притоку приватних інвестицій в цей бізнес, його можливості будуть використовуватись якнайкраще, і приклад компанії «Київстар», яка за кількістю клієнтів вже досягла

1 2 3 4

Похожие работы