Новые экологически безопасные технологии

ЗМІСТ 

Вступ

1. Антропогенне енергоспоживання, як критерій стійкості біосфери

1. 1. Альтернативні джерела енергії

2. Екологічна паспортизація техногенних об’єктів

Висновок

Список використаної літератури

 

Вступ

В основі будь-якої діяльності людини лежить проблема забезпечення енергією. Промисловість майже повністю базується на енергії викопного палива та частково атомній енергетиці. Головне невичерпне джерело енергії - потік сонячної радіації, що майже не використовується. Енергетичні потреби промислового виробництва дуже великі, бо витрачаються не тільки на пряме виробництво, а й на роботи з відновлення порушень у навколишньому середовищі, з витратами на охорону здоров'я і т. ін.

Енергетика — найважливіший фактор у процесі перетворення природи людиною. Виробництво енергії, її транспортування і споживання набули глобального характеру. Створений людством енергетичний потенціал забезпечує сучасні технології освоєння навколишнього космічного простору.

Поряд з тим майже 80% усіх видів забруднення біосфери зумовлює саме енергетична промисловість, яка включає добування, переробку і використання палива.

Щорічне споживання енергії у світі зараз наближається до 20-25 млрд. тонн умовного палива. Наслідком цього є виснаження світових запасів викопного палива

При цьому спалювання органічного палива в енергетичних установках супроводжується величезними викидами шкідливих речовин і побічного тепла в навколишнє середовище.

Одним із заходів по охороні навколишнього середовища, в нашій державі зокрема, було введено екологічну експертизу та екологічну паспортизацію. Цей документ є одним з головних на підприємстві. Метою екологічної паспортизації є оздоровлення екологічної ситуації, встановлення кількісних та якісних показників природокористування, показників забруднення довкілля та ін.

1. Антропогенне енергоспоживання, як критерій стійкості біосфери

Розвиток людської цивілізації базується на енергетиці. Від стану паливно-енергетичного комплексу залежать темпи науково-технічного прогресу й виробництва, а отже, життєвий рівень людей. Як уже зазна­чалося, темпи зростання виробництва енергії у світі сьогодні є вищими за темпи приросту населення, що зумовлюється індустріалізацією, збільшенням енергозатрат на одиницю продукції в сільському госпо­дарстві, в гірничорудній промисловості й т. д.

Джерела енергії, які використовує людство, поділяються на відновлювані — енергія Сонця, вітру, морських припливів, гідроенергія річок, внутрішнього тепла Землі — й невідновлювані — викопне міне­ральне паливо та ядерна енергія. Перші не порушують теплового балансу Землі, оскільки,під час їх використання відбувається лише перетворення одних видів енергії на інші (скажімо, енергія Сонця перетворюється спочатку на електроенергію й тільки потім переходить у тепло). Зате використання других спричинює додаткове нагрівання атмосфери й гідросфери. Це небезпечно, бо може призвести до зміни рівня води у Світовому океані, що, своєю чергою, змінить співвідношення площі суші й водного дзеркала, вплине на клімат Землі, на тваринний і рослинний світ.

Отже, є теплова межа, яку людство не повинне переступати, інакше це матиме для нього катастрофічні наслідки. За розрахунками вчених, небезпечної межі буде досягнуто в разі використання невідновлюваних джерел енергії в кількості, яка перевищить 0,1 % потужності потоку сонячної енергії, що надходить на Землю, тобто більш як 100 млрд кВт. Сьогодні на базі невідновлюваних джерел виробляється енергії в 10 разів менше за гранично допустиму

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Похожие работы