Общие положения, переоформления лицензии и выдача дубликата лицензии

Зміст 

Вступ.  

1. Загальні положення.  

2. Переоформлення ліцензії.  

3. Видача дубліката ліцензії.  

Висновок.  

Література.


Вступ

Ліцензування – необхідна умова здійснення окремих видів підприємницької діяльності, передбачених, ЗУ „Про ліцензування певних видів господарської діяльності", що означає необхідність одержання ліцензії у встановленому законом порядку.

З моменту одержання ліцензії виникає право підприємця здійснювати відповідний вид діяльності, яке він може реалізувати протягом терміну дії ліцензії, після закінчення якого це право припиняється.

Орган ліцензування протягом трьох робочих днів з дати надходження заяви про переоформлення ліцензії та документів, що додаються до неї, зобов'язаний видати переоформлену на новому бланку ліцензію з урахуванням змін, зазначених у заяві про переоформлення ліцензії.

Строк дії дубліката ліцензії не може перевищувати строку дії, який зазначався у втраченій або пошкодженій ліцензії.

Орган ліцензування зобов'язаний протягом трьох робочих днів з дати одержання заяви про видачу дублікату ліцензії видати заявнику дублікат ліцензії замість втраченої або пошкодженої.

У разі видачі дубліката ліцензії замість втраченої або пошкодженої орган ліцензування приймає рішення про визнання недійсною ліцензії, що була втрачена або пошкоджена, з внесенням відповідних змін до ліцензійного реєстру не пізніше наступного робочого дня.

1
Загальні положення.

У деяких випадках, передбачених Законом, недостатньо державної реєстрації; для заняття окремими видами діяльності потрібно також одержання ліцензії.

Окремі види діяльності, перелік яких встановлений у законі, суб'єкт підприємництва може здійснювати тільки на підставі спеціального документа - ліцензії.

Перелік видів діяльності, що не можуть здійснюватися без ліцензії, визначений у Законі „Про ліцензування певних видів господарської діяльності" від 01. 06. 2000р. , який є основним нормативно-правовим актом, що регулює ліцензування. Він визначає види господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, порядок їх ліцензування, встановлює державний контроль у сфері ліцензування, відповідальність суб'єктів господарювання та органів ліцензування за порушення законодавства у сфері ліцензування.

При цьому слід мати на увазі, що згідно із Законом термін „господарська діяльність" вживається у такому значенні: будь-яка діяльність, у тому числі підприємницька, юридичних осіб, а також фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язана з виробництвом продукції, торгівлею, наданням послуг, виконанням робіт.

Ліцензування банківської діяльності, зовнішньоекономічної діяльності, ліцензування каналів мовлення, ліцензування у сфері електроенергетики та використання ядерної енергії, ліцензування у сфері інтелектуальної власності здійснюється згідно з законом, що регулюють відносини у цих сферах.

Види господарської діяльності, крім випадків, передбачених ч. 2 ст. 2 Закону, які не включені до переліку видів господарської діяльності, встановленого ст. 9 Закону, не підлягають ліцензуванню.

Основними у цій сфері є поняття „ліцензія" та „ліцензування", що визначені у Законі.

Ліцензія – документ державного зразка, який засвідчує право ліцензіата на провадження зазначеного в ньому виду господарської діяльності протягом визначеного строку за умови виконання ліцензійних умов.

Ліцензування – видача, переоформлення та анулювання ліцензій, видача дублікатів ліцензій, ведення ліцензійних справ та ліцензійних реєстрів, контроль за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов, видача

1 2 3 4 5

Похожие работы