Однолетние цветочные растения

Однорічні рослини (однорічники) — рослини, які закінчують свій життєвий цикл протягом одного вегетаційного періоду. До о. р. належить більшість польових с. -г. рослин: пшениця, жито, овес, гречка, горох, квасоля, соя, арахіс, соняшник, рижій, льон, коноплі, гірчиця та ін. Серед о. р. розрізняють ефемерів, життєвий цикл яких закінчується протягом кількох тижнів і які часто встигають дати кілька поколінь за один рік (напр. , жовтозілля звичайне). Багато які о. р. — характерні рослини пустель і степів. При погіршанні умов виростання (в Пн. півкулі в напрямку з Пд. на Пн. , в горах — знизу вгору) кількість видів о. р. звичайно зменшується. Деякі о. р. при запізнілому проростанні насіння можуть зимувати у фазі розетки (напр. , волошка, грицики), інші в суворих кліматичних умовах стають багаторічними рослинами (напр. , тонконіг однорічний в Арктиці та високогір'ї).

 Однорічні квіти заслужили широку популярність у наш час

Їх вирощують і в контейнерах, і на бордюрах, і в підвісних кошиках. Незвичайно красиво виглядають малюнки на клумбах, створені з квітів-однолітників. Заповнюючи сад прекрасним ароматом, квіти створюють буйство фарб з усього свого розмаїття. Рослини відрізняються тим, що цвітіння триватиме протягом усього літа, на відміну від інших квітів, які швидко розцвітають, але також швидко і в'януть.

 Вимоги рослин до середовища вирощування

Для того, щоб ваш сад виглядав привабливим і вражав навколишніх своєю красою, необхідно звернути увагу на вимоги, що пред'являються до середовища вирощування. Ці вимоги випливають з біологічних особливостей рослин, і якщо їх не враховувати, то можна отримати не той результат, який Ви бажали. Для гарного росту і рясного цвітіння всім квітам необхідні світло, тепло, вода і живильна земля.

Окремі види розрізняються один від одного терплячістю або вимогливістю до кожного з факторів середовища. Квіти з їх вимогливості умовно ділять на світлолюбні і тіньовитривалі; теплолюбні і холодостійкі; вологолюбні та посухостійкі. Посухостійкими вважаються рослини, які не здатні цвісти, весь час перебуваючи в тінистому місці. До цієї категорії належить більшість квітів. До тіньовитривалих відносять види, у яких зростання і цвітіння при вирощуванні в півтіні проходять нормально або навіть краще, ніж на прямому сонячному світлі. Однак, варто запам'ятати, що жоден вид квітів не може гарно цвісти, перебуваючи повністю в тіні. До теплолюбних відносять рослини, які не переносять заморозків, а також погано ростуть при невисоких температурах (5 -10 ° С). Щоб не втратити ці рослини, їх висаджують або сіють наприкінці травня - початку червня, коли небезпека настання заморозків уже минула. Холодостійкі квіти не тільки переносять весняні й осінні заморозки, але проростають при більш низьких температурах і квітнуть у холодну погоду. Серед них є такі "чемпіони", як капуста декоративна, яка восени може винести морози до -8 ° С. Іноді теплолюбними називають рослини, які переносять осінні заморозки, але мають тривалий період від посіву до зацвітання, тому їх вирощують розсадним способом. Вологолюбні рослини добре цвітуть, коли земля постійно волога, але не перезволоженна. При надлишку вологи в грунті деякі рослини, наприклад, бальзаміни, гинуть. Посухостійкі рослини не потребують рясних і частих поливів. Їхнє цвітіння посилюється саме у теплу суху погоду. Між цими крайніми позиціями знаходиться велика група рослин, які не пред'являють особливих вимог до вологості в звичайне літо, коли

1 2 3

Похожие работы