Основные требования к оснащению лаборатории

Інженерне оснащення лабораторій 

1. Лабораторія повинна бути забезпечена водопроводом, каналізацією, електрикою, опаленням, вентиляцією і теплопостачанням для повітронагрівачів припливних установок.

2. Витяжні установки, які обслуговують заразні зони, витяжні та ламінарні шафи обладнуються ультрафіолетовими стерилізаторами повітря.

3. Приміщення, в яких встановлені шафи біологічної безпеки з НЕРА або ULPA-фільтрами всередині мають забезпечуватися припливним повітрям з двоступеневою попереднім очищенням фільтрами EU-5 та EU-8 класів. У структурі приміщень необхідно передбачити вентиляційну камеру для припливної системи в чистій зоні і для витяжної вентиляції - в брудною.

4. Приміщення, в якому розташовується витяжна установка з брудної зони повинна бути оснащена УФ-опромінювачем для стерилізації повітря в період чищення / заміни фільтру і чищення спиртом ламп канального УФ-стерилізатора . Усі приміщення лабораторії повинні мати природне і штучне освітлення в залежності від виду робіт відповідно до вимог діючих нормативних документів.

5. Приміщення лабораторії повинні бути розділені на "заразну" і "чисту" зони. Планувальні рішення і розміщення обладнання повинні забезпечувати потоковість просування ПБА і виконання вимог вищевказаного переліку Санітарних правил.

6. Лабораторії повинні мати набір робочих кімнат та інших приміщень, у відповідності з виробничою потужністю і номенклатурою виконуваних досліджень.

7. У лабораторіях, які проводять дослідження з БПА IV групи патогенності, в "заразній" зоні розташовуються:

  • кімната для посівів;
  • кімната для проведення досліджень з БПА;
  • кімната для знезараження та стерилізації;

8. У знов будуються і реконструюються лабораторіях слід передбачити:

  • обладнання душовою з санітарним тамбур-шлюзом;
  • пристрій автономної припливно-витяжної вентиляції з установкою систем очищення та знезараження повітря, особливо що викидається з "заразною" зони (або обладнання цих приміщень боксами біологічної безпеки);
  • припливно-витяжні системи вентиляції рекомендується проектувати з рекуператором тепла з проміжним теплоносієм або тепловим насосом; забороняється використання рекуператорів роторного або пластинчастого типу;
  • очищення і дезінфекцію повітря робочих приміщень;
  • при розміщенні в одному блоці декількох профільних лабораторій загальними для них можуть бути кімната прийому їжі, автоклавні, мийні, кімнати для приготування поживних середовищ та інші допоміжні приміщення.

9. При наявності в установі на одній території декількох лабораторій дозволяється організація централізованих автоклавних і стерилізаційних

10. У лабораторіях зі штатною чисельністю не більше 2 лікарів, а також в лабораторіях, що працюють з БПА IV групи патогенності, допускається встановлення в одному приміщенні автоклавів для знезараження та стерилізації. Обов'язкова маркування автоклавів, столів, стелажів і розділення руху інфекційного та чистого матеріалу в часі.

11. Внутрішнє оздоблення приміщень повинна бути виконана у відповідності з їх функціональним призначенням. Поверхня підлоги, стін, стелі в лабораторних приміщеннях "заразною" зони повинна бути гладкою, без щілин, легко обробляється, стійкою до дії миючих і дезінфікуючих засобів, підлоги не повинні бути слизькими.

12. Фальшпотолки при проектуванні нових лабораторій не допускаються. Всі інженерні мережі виконуються в кабель каналах, стійких до УФ-випромінювання і дії дезінфектантів.

13. Вентиляційні мережі виконуються з повітроводів 2 класу герметичності, типу спірально-навитих з ніпельними сполуками на манжетних ущільнювачах або силіконовому герметиці. Не допускається застосування фланцевих або рейкових з'єднань повітроводів.

14. Вікна і двері приміщень "заразної" зони лабораторії повинні бути герметичними.

15. Наявна витяжна вентиляція з "заразною" зони лабораторії повинна бути ізольована від інших вентиляційних систем і обладнана системами тонкого очищення і знезараження повітря або системами попередньої фільтрації та ультрафіолетової стерилізації повітря.

16. Експлуатація вентиляційних пристроїв проводиться відповідно до Інструкціями постачальника устаткування по експлуатації та контролю ефективності вентиляційних пристроїв на об'єктах охорони здоров'я.

17. В умовах жаркого клімату дозволяється установка припливних установок з охолодженням повітря або медичних

1 2

Похожие работы