Основные методы физической тренировки

 Реферат

на тему:

Основні методи фізичного тренування

 

ПЛАН

1. ЗАГАЛЬНІ ПІДХОДИ ФІЗИЧНОГО ТРЕНУВАННЯ

2. ОСНОВНІ МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО ФІЗИЧНОГО ТРЕНУВАННЯ

3. МЕТОДИ ФОРМУВАННЯ М'ЯЗІВ

4. ПРОГРАМА ТРЕНУВАНЬ

5. ТРЕНУВАННЯ ВИТРИВАЛОСТІ

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПІДХОДИ ФІЗИЧНОГО ТРЕНУВАННЯ

В цілому тренування може бути визначене в такий спосіб: "спланована і структурна безліч дій, що націлена на поліпшення базових фізичних якостей".

Це визначення неповне, тому що ви повинні тренувати також і нефізичні якості, такі як тактичне бачення і психічні установки спортсмена.

В першу чергу ми повинні указати фізичні якості, що доступні тренуванням. Ними є: - міцність (міцність, сила) обумовлена можливостями м’язів витримувати зростаюче навантаження; - сила витримки (витривалість) тіла. Це - властивості тіла продовжувати функціонувати, не дивлячись на втому, що неминуче настає після фізичної роботи.

Ця властивість обумовлена адаптованістю м’язів і серцево-легеневої системи до тривалих тренувань; - швидкість, обумовлена взаємодією нервів і м’язів; - гнучкість, обумовлена гнучкістю м’язів, суглобів і будівлею наших зв'язувань. Неможливо користуватися однією з цих властивостей окремо.

В деяких видах спорту, наприклад у важкій атлетиці,  наголос робиться на міцності. Але навіть важкоатлет повинний бути гнучким, інакше виникнуть перешкоди в деяких рухах, і ризик травми буде великим

Спринтери сподіваються на свою швидкість, але повинні бути міцними, як і гнучкими. В більшості видів спорту використовуються всі властивості, нехай і в різному ступені. Базові властивості не самостійні, а взаємозалежні. Атлет, здатний підняти важку вагу багато разів, має добре розвиту "силову витривалість". Якщо атлет може бігти швидко довгий час, то в нього гарна "швидкісна витривалість". Атлет, що відрізняється силою і швидкістю і силою у своїх рухах, має перевагу гарної розвининої системи "швидкість-сила". Але ніхто ніколи не стане чемпіоном на вузькій основі, однієї або двох комбінованих  цих властивостей. Всі вони важливі для будь-якого спортсмена, хоча кожен спортсмен може володіти ними в різних пропорціях.

Фізичні властивості атлетів чотирьох типів "зірки" показують шість базових властивостей, що зростають від середини графіка назовні, що з'єднують лінії, показують в якому ступені відповідні атлети мають ці властивості.

Гімнаст - місцева витривалість, сила загальна витривалість, координація швидкість,гнучкість

Культурист - місцева витривалість, сила, загальна витривалість, координація, швидкість, гнучкість

Бігун - марафонец: місцева витривалість, сила, загальна витривалість, координація, швидкість, гнучкість

Каратист - місцева витривалість, сила, загальна витривалість, координація, швидкість, гнучкість

 2. ОСНОВНІ МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО ФІЗИЧНОГО ТРЕНУВАННЯ

На жаль, деякі базові фізичні властивості протистоять один одному, коли їх необхідно поліпшувати на тренуваннях. Коли ви хочете підвищити вашу силу, шляхом підняття ваги і присвячуєте майже увесь ваш час цій меті, ваша витривалість понизиться. Разом з вашою швидкістю і гнучкістю. Або, якщо ви хочете підвищити вашу витривалість шляхом бігу на далекі дистанції, то, навпаки, неминуче зниження сили і гнучкості.

Плануючи програму тренувань необхідно враховувати ряд умов : - обсяг вправ (наприклад, тривалість щоденного бігу, кількість підходів у тренуваннях з вагою тощо); - інтенсивність тренування (швидкість бігу, кількість ваги, що піднімається тощо); - частота тренувань (щоденне тренування, скільки спарингів в тиждень, біг щодня або двічі на тиждень); - баланс між

1 2 3

Похожие работы