ПОСЛЕВОЕННАЯ СИСТЕМА ДОГОВОРОВ

ПІСЛЯВОЄННА СИСТЕМА ДОГОВОРІВ

 План

Паризька мирна конференція. 3

Версальський договір. 5

Мирні договори із союзниками Німеччини. 8

Українське питання на конференції 9

Вашингтонська конференція. 12

Початок роботи конференції 15

Договір п'яти держав. 16

Договір дев'яти держав. 17

Нестійка рівновага. 18

Паризька мирна конференція

Відкриття конференції. Після підписання Комп'енського перемир'я гармати замовкли. Боротьба за переділ світу переходила у сферу дипломатичних канцелярій, за стіл переговорів. Представники держав-переможниць з'їжджались до столиці Франції Парижа для остаточного підведення підсумків війни.

18 січня 1919р. президент Франції Пуанкаре офіційно відкрив Паризьку мирну конференцію. «Панове, - заявив він, - рівно сорок вісім років тому у Дзеркальному залі Версальського палацу була проголошена Німецька імперія. Сьогодні ми зібрались тут для того, щоб знищити і замінити те, що було створено в той день».

Пленарні засідання конференції мали формальний характер, тому що всі важливі питання вирішували представники США, Франції, Англії, Японії та Італії. Із двох представників від кожної з цих країн було створено Раду десяти, яка на своїх засіданнях мала вирішувати головні проблеми післявоєнного устрою світу. Головою Паризької конференції був обраний французький прем'єр Ж Клемансо.

Радянська Росія не була представлена на Паризькій конференції. Країни Антанти різко негативно ставились до неї і не визнали сам факт її існування, оскільки більшовики, на їхню думку, прийшли до влади незаконним шляхом, внаслідок державного перевороту. Вони мали намір створити «санітарний кордон» навколо Радянської Росії і розчленувати її на сфери впливу

Особливі зусилля докладались, щоб не допустити зближення Німеччини з Росією.

Нове співвідношення сил після закінчення Першої світової війни. Конференція розпочала свою роботу в умовах нового співвідношення сил на міжнародній арені.

США займали передові позиції в світі, їхня економічна і військова міць під час війни різко зросла. З боржника США перетворились у світового кредитора. Якщо раніше американські політики, успадковуючи заповіти свого першого президента Дж. Вашингтона, намагались не втручатися у справи неспокійної Свропи, то із закінченням світової війни за США закріпилась роль лідера післявоєнного світу.

Значно посилився політичний вплив США на події в світі. Англія і Франція перебували у важкому економічному стані. Незважаючи на перемогу в війні, вони втратили свій попередній вплив на розвиток міжнародних подій.

Наміри головних держав-переможниць на конференції.

а) США. Президент В. Вільсон вважав, що США можуть стати рятівником і гарантом миру. Своє бачення нових принципів міжнародних відносин він відобразив у «14 пунктах», опублікованих 8 січня 1918р. Вони містили відмову від таємної дипломатії, проголошували свободу торгівлі і мореплавства, визнавали права народів на самовизначення, зазначали необхідність роззброєння. Пропозиції Вільсона були спрямовані на запобігання світовій війні, на створення демократичного порядку в світі і були новим словом у міжнародних відносинах. «14 пунктів» Вільсона багато в чому визначили хід Паризької конференції.

б) Англія. Англія ще до початку конференції домоглася найголовнілого, через що брала участь у війні: німецький флот перестав існувати і рештки його знаходились в англійській гавані Скапа-Флоу. Англіятакож захопила німецькі колонії в Африці і турецькі на Близькому Сході, але в той же час вона була зацікавлена в збереженні німецької держави для забезпечення рівноваги сил у Європі.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Похожие работы

Рефераты

Курсовые

Дипломные