Быт и обрядность народов юго-восточной Азии

План

1. Побут та обрядовість народів В'єтнаму

2. Обрядовість народів Малайзії

3. Громадянський побут жителів Таїланду

Література

 Побут та обрядовість народів В'єтнаму

Населення В'єтнаму - багатонаціональне, до його складу входять 54 етнічні групи. До 1945 року в'єтнамцями називали передусім рівнинних жителів. Останнім часом став найбільш поширеним у вживанні термін "в'єти", а "в'єтнамцями" називають усіх жителів В'єтнаму. В'єти складають близько 88% населення країни. Особливістю розміщення нев'єтських народів на території В'єтнаму полягає у тому, що райони розселення не мають чітких кордонів.

Оскільки в'єти є абсолютною етнічною більшістю, встановилася традиція,за якою всі інші народи відносити до національних меншин або малих народів В'єтнаму. Таким чином, під поняття "малі народи В'єтнаму" підпадають і такі численні народи, як, китайці, тай, тхай, хоа, кхмери, чисельність кожного з яких зараз складає близько 1 млн. чоловік, так і, з іншого боку, невеликі народи мон-кхмерської групи, як, наприклад, брау (231 особа), ромам (227), озу (143).

Етнічні в'єтнамці. В'єтнамці виникли як окрема етнічна група між 200 роками до нашої ери і II століттям нашої ери шляхом змішання людей індонезійської раси з в'єтнамськими й тайськими іммігрантами, а також китайцями, які прийшли на північ В'єтнаму і правили з II століття нашої ери.

З часу прибуття китайців в'єтнамська цивілізація опинилась під сильним впливом Китаю і, через кхмерів і державу Чампа - Індії. Однак те, що в'єтнамці ніколи не були поглинені Китаєм, вказує на те, що сильна місцева культура існувала тут ще за 700 років до китайського правління, яке закінчилося в 938 році нашої ери.

Протягом двох тисячоліть етнічні в'єтнамці повільно просувалися на південь вздовж вузької прибережної смуги В'єтнаму, спочатку нанісши поразку тямам у XV столітті, а потім захопивши дельту Меконга (включаючи місце, де знаходиться сучасний Хошімін) у кхмерів у кінці XVII століття

Етнічні китайці. Етнічні китайці (хоа) складають найбільшу групу серед національних меншин В'єтнаму. Більшість етнічних китайців Хошіміна проживають у місці, яке до 1975 року офіційно називалося Шолон, ця назва і зараз використовується більшістю жителів. Шолон зайняв своє особливе положення після того, як китайські купці почали селитися тут у 1778 році. Незважаючи на від'їзд етнічних китайців після 1975 року, тут усе ще проживає найбільша етнічна громада китайців у В'єтнамі.

Китайці організовані у громади, відомі як конгрегації, відповідно до місця походження й діалекту їх предків. Основними конгрегаціями є фуцзяньська, кантонська, хайнаньська, чаочжоуська і хакка.

Кхмери. Чисельність кхмерів (етнічних камбоджійців) у В'єтнамі оцінюється приблизно у 700 тис. чоловік. Більшість з них живе на південь від Хошіміна у дельті Меконга.

Тями. 60 тисяч в'єтнамських тямів є нащадками тих, які колись населяли могутню державу Чампа, що процвітала з II по XV століття і знищену мірою просування в'єтнамців на південь. Більшість тямів проживає на узбережжі між Нячангом і Фантхиєтом, а також у провінції Анзянг у дельті Меконга.

Гірські племена. Більшість національних меншин проживає у горах В'єтнаму. Чимало з них прямо

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11