Полномочия местных, государственных администраций

План 

Вступ.  

1. Система органів виконавчої влади в Україні 

2. Місцеві державні адміністрації: їх функції, завдання та повноваження.  

2. 1. Структура місцевих державних адміністрацій та призначення керівного складу  

2. 2. Підзвітність, підконтрольність та відповідальність місцевих державних адміністрацій і їх керівного складу.  

2. 3. Здійснення місцевими державними адміністраціями делегованих повноважень місцевих рад та взаємодія з органами місцевого самоврядування.  

2. 4. Взаємовідносини місцевих державних адміністрацій з підприємствами, установами та організаціями

 

3. Розмежування функцій органів місцевого самоврядування та органів державної виконавчої влади.  

Висновки.  

Використані джерела та література.


Вступ 

З розпадом Радянського Союзу Україна постала на шляху формування незалежної демократичної правової держави. Однак проблем постало більш аніж достатньо й левова частка з них полягала в регулюванні суспільних відносин.

Успадкована модель державного управління не відповідала вимогам часу, так як в умовах формування нових суспільних відносин вона була не лише неефективною, суперечливою, незавершеною, громіздкою і відірваною від людей, а й стала гальмом у проведенні соціально-економічних і політичних реформ. Вона поєднувала як інститути, які залишилися у спадок від радянської доби, так і нові інститути, які вже сформувалися в період незалежності України.

Для виходу України із трансформаційної кризи постала потреба створення сучасної та ефективної системи державного управління, з одного боку її комплексної перебудови у всіх сферах суспільного життя, з іншого – розбудові деяких інститутів державного управління, яких Україна ще не створила як суверенна держава.

Для прискорення змін у системі державного управління була розроблена Концепція адміністративної реформи в Україні, затверджена Указом Президента № 810/98 від 22 липня 1998 року „Про заходи щодо впровадження Концепції адміністративної реформи в Україні”.

Метою адміністративної реформи було визначено поетапне створення такої системи державного управління, яка забезпечить становлення України як високо розвинутої, правової, цивілізованої європейської держави з високим рівнем життя, соціальної стабільності, культури та демократії, дозволить їй стати впливовим чинником у світі та Європі. Її метою є також формування системи державного управління, яка стане близькою до потреб і запитів людей, а головним пріоритетом її діяльності буде служіння народові, національним інтересам. Відповідно до Концепції адміністративної реформи система державного управління повинна бути підконтрольною народові, прозорою, побудованою на наукових принципах і ефективною. Витрати на утримання управлінського персоналу будуть адекватними фінансово-економічному стану держави.


1. Система органів виконавчої влади в Україні

Концепцією адміністративної реформи в Україні визначено ряд завдань, які повинні бути розв’язані в ході її проведення, зокрема:

- формування ефективної організації виконавчої влади як на центральному, так і на місцевому рівнях управління;

- формування сучасної системи місцевого самоврядування;

 - запровадження нової ідеології функціонування виконавчої влади і місцевого самоврядування як діяльності щодо забезпечення реалізації прав і свобод громадян, надання державних та громадських послуг;

 - організація на нових засадах державної служби та служби в органах місцевого самоврядування;

-

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Похожие работы