Сравнительная характеристика детского и взрослого стоматита

План

Вступ. 3

Форми стоматиту. 5

Особливості стоматиту у дітей. 7

Стоматит у дорослих. 10

Лікування різних видів стоматиту. 12

Використана література. 19


Вступ

Актуальність дослідження. Проблема захворювань слизової оболонки порожнини рота є однією з найважливіших в стоматології. Особливе місце тут займає стоматит, перш за все тому, що на його частку доводиться більше 80% всіх захворювань слизової оболонки порожнини рота  у дітей, а також і в дорослих.

Стоматит - назва захворювань слизової оболонки порожнини рота, різноманітних за причиною виникнення та клінічними проявами.  

В основу класифікації стоматиту покладені різні ознаки: 

1) за клінічним перебігом розрізняють гострі і хронічні стоматити; 

2) за характером морфологічних змін - первинні (катаральне, фібринозне, альтеративне і проліферативне запалення) і вторинні (ерозії, афти, виразки, плями, рубці); 

3) з причини виникнення: 

а) пошкодження, що виникають внаслідок механічної, фізичної та хімічної травми (садно, афта Беднара, променеві, хімічні та термічні опіки); 

б) захворювання, що виникають внаслідок вірусних інфекцій (герпетичний, корової, вітряночний стоматит), бактеріальних інфекцій (стрептококовий, скарлатинозний, туберкульозний, гонорейний стоматит), грибкових інфекцій (молочниця, хронічний кандидозний стоматит), спірохет і фузоспіріллезної флори (сифіліс, виразково-некротичний стоматит Венсана); 

в) захворювання, що виникають внаслідок алергічних реакцій при контактній, мікробної і лікарської алергії; 

г) зміни слизової оболонки порожнини рота при деяких системних захворюваннях і хворобах обміну.  

Об’єкт дослідження – діти та дорослі, хворі на стоматит.

Предмет дослідження – клініко-патогенетичне обґрунтування  комплексної терапії хворих на стоматит.

Мета дослідження – підвищення ефективності лікування  стоматиту на основі вивчення окремих ланок патогенезу захворювання у дорослих та дітей.

Виходячи з мети, були поставлені для вирішення наступні завдання: 

  1. Вивчити в динаміці поширеність та особливості клінічного перебігу стоматиту у дітей.
  2.  Вивчити поширеність та особливості клінічного перебігу стоматиту у дорослих.
  3. Обґрунтувати та оцінити клінічну ефективність лікування різних видів стоматиту у дорослих та дітей

 


Форми стоматиту 

Розглянемо найбільш відомі серед населення і часто зустрічаються форми стоматиту.  Раніше стоматит вважався суто дитячим захворюванням і відрізнявся на грибковий (або молочниці) і афтозний (або герпетичний) стоматит.  В даний час, як видно з вищенаведеної класифікації, структура захворювань слизової оболонки рота розширилася, проте питома вага інфекційних стоматитів залишається досить високим.  

На слизовій оболонці порожнини рота виявляються багато інфекційні захворювання.  Основна ознака більшості з них - можливість передачі від хворого організму здоровому при відповідних умовах.  Інфекційне захворювання виникає в результаті взаємодії трьох основних чинників: мікроба, макроорганізму і навколишнього середовища.  Основна роль може належати тому чи іншому з цих факторів у різних випадках.  Наявність збудника - обов'язкове, але не завжди основна умова.  

Порожнина рота в нормі рясно заселена мікроорганізмами, більшість з яких відносяться до умовно патогенних.  Під впливом певних факторів підвищується вірулентність деяких видів мікрофлори, з умовно патогенних вони стають патогенними.  Цьому сприяє зниження місцевого та загального імунітету, проникнення мікробів в глиб тканин при травмі, порушення їх симбіотичного рівноваги (при застосуванні деяких ліків).  Захворювання, викликані умовно патогенною флорою, прийнято називати ендогенними, або аутоінфекція.  До них відносять кандидози, гнійничкові інфекції та інші.  

Кандидоз - це захворювання, що викликається грибами роду Candida, називається також кандидомікозів, грибкових стоматитом або молочницею. Хворіють кандидозом діти починаючи з перших днів життя і дорослі, зазвичай літні і ослаблені, частіше жінки.  В останні десятиліття число хворих на Кандидоз, особливо важким збільшилося мало, що пов'язано, головним чином, з широким застосуванням антибіотиків.  Існують два шляхи виникнення кандидозу - зараження від хворого кандидозом і перехід власних умовно патогенних грибків в патогенні під впливом сприятливих для розвитку гриба факторів.  

Зараження новонароджених відбувається, як правило, при проходженні дитини по родових

1 2 3 4 5 6 7

Похожие работы

Рефераты

Курсовые

Дипломные