Основные правила техники безопасности которые необходимо соблюдать при работе в лаборатории

ЗМІСТ

  1. Вступ
  2. Засоби індивідуального захисту при роботі в хімічній лабораторії
  3. Правила техніки безпеки при роботі в лабораторії
  4. Заходи щодо поліпшення умов праці
  5. Використана література

 

Вступ 

  Під охороною праці розуміють систему законодавчих актів і відповідних їм соціально-економічних, технічних, гігієнічних і організаційних заходів, що забезпечують безпеку, збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці.

  Дисципліна "Охорона праці" є прикладною технічною наукою, яка виявляє і вивчає виробничі небезпеки і професійні шкідливості і розробляє методи їх запобігання або послаблення з метою усунення виробничих нещасних випадків і професійних захворювань що працюють, аварій і пожеж.

  Дисципліна "Охорона праці" виникла на стику багатьох наук. Головними об'єктами її дослідження є людина в процесі праці, виробниче середовище і обстановка, взаємозв'язок людини з промисловим устаткуванням, технологічними процесами, організація праці і виробництва. При такому великому числі досліджуваних об'єктів представляється необхідним використовувати наукові досягнення багатьох галузей знань :

  • соціально-правових і економічних наук - трудове право, соціологія, наукова організація праці, економіка, організація і планування виробництва та ін. ;
  • медичних наук - гігієна праці, виробнича санітарія, промислова токсикологія, фізіологія праці, психологія праці та ін. ;
  • технічних наук - загальні інженерні і профілюючі дисципліни, протипожежна техніка, інженерна психологія, промислова естетика та ін.

Спираючись на виводи і рекомендації перерахованих галузей знань, а також на такі класичні науки, як фізика, хімія, математика (теорія вірогідності, математична статистика, теорія надійності та ін. ), охорона праці розробляє систему заходів, що постійно підвищують рівень безпеки праці у виробництві.

  Методологічною основою "Охорони праці" є науковий аналіз умов праці, технологічного процесу, апаратурного оформлення, вживаних і отримуваних продуктів з точки зору можливості виникнення в процесі експлуатації виробництва небезпек|. На основі такого аналізу визначають небезпечні ділянки виробництва, виявляють можливі небезпечні ситуації і розробляють заходи їх попередження і ліквідації. Ці питання розглядаються в динаміці, в розвитку, щоб забезпечити подальший прогрес в охороні праці

У основі дисципліни в усіх її розділах закладений профілактичний початок.

Правила безпеки при роботі в лабораторіях.

Основні правила безпеки при роботі в хімічній лабораторії.

1) Забороняється допускати студентів, аспірантів і співробітників до роботи в лабораторії без ознайомлення із справжньою інструкцією. Проходження інструктажу відзначається розписом в лабораторному журналі по техніці безпеки. Відповідальність за це несе керівник лабораторії.

2) Під час роботи в лабораторії дотримуйте чистоту, порядок і правила техніки безпеки, оскільки безладність, поспішність або неохайність в роботі часто призводять до нещасних випадків з тяжкими наслідками.

3) Забороняється в лабораторії пити воду, приймати їжу, палити.

4) Усі хімічні реактиви слід зберігати тільки у відповідному посуді з етикетками.

5) Студентам забороняється приступати до роботи, не погодивши плану роботи з керівником.

6) Після закінчення користування газом, водою і електроприладами негайно закрийте крани, якими ви користувалися і відключите електроприлади. Йдучи з лабораторії, перевірте закінчення хімічних процесів, чи включені газ, вода і електричний струм на столах, під тягою

1 2 3

Похожие работы

Рефераты

Курсовые

Дипломные