Правовое регулирование договора подряда

ПЛАН 

ВСТУП. .  

І. ПОНЯТТЯ ТА ОЗНАКИ ДОГОВОРУ. ЙОГО ВИДИ. .  

ТА ВІДМЕЖУВАННЯ ДОГОВОРУ БУДІВЕЛЬНОГО ПІДРЯДУ. .  

ВІД ІНШИХ ДОГОВОРІВ.  

ІІ. ІСТОТНІ УМОВИ ДОГОВОРУ. ПРОЕКТНО-КОШТОРИСНА ДОКУМЕНТАЦІЯ  

ІІІ. СТОРОНИ В ДОГОВОРІ, ЇХ ПРАВА І ОБОВ’ЯЗКИ.  

ГАРАНТІЇ І ЯКОСТІ В ДОГОВОРІ БУДІВЕЛЬНОГО ПІДРЯДУ.  

ІV. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН У ДОГОВОРІ БУДІВЕЛЬНОГО ПІДРЯДУ. .  

ВИСНОВКИ. .


ВСТУП

Актуальність теми зумовлена насамперед її вивченням в межах курсу з цивільного права. А також постійним розвитком і удосконаленням, як самих підрядних відносин, так і законодавства, що регулюють ці відносини.

Аналіз законодавства України, наукової літератури та практики застосування норм про підрядні договори дають можливість відзначити, що вивчення цього питання є об'єктивно важливим. На практиці виникає багато випадків, що свідчать про те, що замовники і підрядники в даних відносинах -не обізнані з нормативним врегулюванням укладення та виконання підрядних договорів, що веде до невиконання чи неналежного виконання їхніх зобов'язань.

Підряд є видом зобов'язальних відносин, який завжди відігравав та відіграє значну роль у повсякденному житті фізичних та юридичних осіб. Договорами підряду регулюються практично всі відносини в будівництві, виконання різних ремонтних робіт, а також і частина сфери послуг, Роботи по переробці давальницької сировини та виконанню науково-дослідних або дослідно-конструкторських та технологічних робіт також є підрядним. Цьому виду договору присвячено гл. 61 ЦК України (ст. ст. 837-891), поділену на чотири параграфи, що значно відрізняється від ЦК 1963, де цьому видові договору присвячено було гл. 18 (ст. ст. 332-356). Отож, аналіз нового законодавства та теоретичних питань по ознакам, істотним умовам, правовому становищу сторін та інших характеристик договору підряду є необхідним для подальшого поліпшення законодавства, яке регулює ці питання, підготовки кваліфікованих спеціалістів і підвищення рівня правового виховання

Сутність   наукової   розробки   теми.    Ґрунтовні   наукові   розробки

проблеми за радянських часів проводилися такими вченими, як Н. Барінов, М. Брагшський, Л. Бричев'а,  Б. Ібратов, О. Кабалкін,  Н. Нестерова,  О. Пушкін, М. Синицька, М. Сулейменов, В. Тархов, Я. Фархтдінов, Є. Шаблова, Є. Шешенш та ш. У сучасній науковій літературі цьому питанню не приділяється особливаувага, хоча є роботи таких науковців, як С. Андрієнко, К. Василенко, А. Герасименко, С. Сеник, Ю. Супрун, С. Тенькова, О. Хмель, Р. Ханик-Посполітан та ін.

Разом з тим актуальні проблеми підрядних відносин не одержали комплексного та систематичного висвітлення в цивільно-правовій літературі. До останнього часу в наукових працях висвітлювались загальні питання. Крім цього, останнім часом відбулося багато змін як в житті суспільства тах І в наукових поглядах, продовжується процес становлення нового законодавства. З вступом в дію нового Цивільного кодексу питання про договір підряду стало регулюватись значно ширше, поглиблено і якісніше.

Об'єктом дослідження є договір підряду, як різновид зобов'язальних правовідносин, його ознаки та Істотні умови.

Предмет дослідження складають норми чинного законодавства України в галузі правового регулювання договірних підрядних відносин, які містяться в Цивільному кодексі України, Цивільному кодексі УРСР 1963 p. , законах, нормативних актах центральних органів виконавчої влади та практика їх застосування.

Методологічною основою курсової роботи стали такі методи наукового пізнання, як діалектичний, порівняльно-правового дослідження, системно-структурний, формально-догматичний. Позитивну роль

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >>

Похожие работы