Прически с помощью косичек, джутикив и узлов

ЗМІСТ

І. Зміст

ІІ. Укладка довгого волосся.

ІІІ. Колосок і напівколосок.

ІV. Французька коса.

V. Грецький вузол.

VІ. Укладання волосся джутами.

VІІ. Плетіння волосся в афростилі.

УКЛАДАННЯ ДОВГОГО ВОЛОССЯ 

Довге волосся в усі часи було важливою складовою еталону жіночої вроди, символом краси, ніжності, жіночості. Маті предки високо цінували довге волосся. Коси вважали даром неба, ознакою щасливої долі, їх підносили до рівня культу.

Довге волосся потребує особливого догляду, мас свої специфічні прийоми розчісування, миття, висушування і, звичайно, укладання Для укладання частково застосовуються методи, запропоновані вище, проте не завжди ними можна скористатись. Своєрідною ознакою зачісок з довгого волосся (їх елементами) є плетіння кіс, скручуван­ня, формування валиків, «мушлі», джгути тощо. Для досягнення вираженого ефекту, певної оригінальності, в одній зачісці нерідко застосовуються декілька технік.

Плетіння в три прядки. Масу волосся розчісують щіткою назад. Ділять на три рівні частини, умовно позначають їх цифрами 1, 2, 3. Між першою і другою прядками вміщують третю, потім — першу між третьою і другою, другу між третьою і першою. І знову — третю між першою і другою і т. д. У результаті отримують звичайну косу (рис. 7. 52). її закріплюють гумкою, стрічкою, бантом, зати­скачем тощо.

Плетіння в чотири прядки

Волосся поділяють на чотири прядки (рис. 7. 53). Кожній із них умовно присвоюють кольори: 1 — зелена: 2 — червона; 3 — рожева: 4 — жовта. Плетіння починають із правої прядки. Зелену кладуть на червону, рожеву — на зелену, а жовту — під зелену. Продовжують плетіння: червону — на рожеву, жовту — на червону, зелену — під червону, рожеву — на жовту, зеле­ну — на рожеву, червону — під рожеву.

Плетіння коси з п'яти прядок. Волосся ділять на п'ять прядок. До умовного позначення плетіння в чотири прядки додають ще од­ну прядку — білу (5).

Плетіння починають із правої прядки (рис. 7. 54). Зелену прядку кладуть на червону, рожеву — на зелену, жовту — під зелену, білу — на зелену, червону — на рожеву, жовту — на червону, білу — під чер­вону, зелену на червону, і до кінця.

Плетіння коси із шести прядок. До умовного позначення плетіння у п'яті) прядок додають ще одну прядку — блакитну (6).

Плетіння ділять на етапи (рис. 7. 55).

1 етап: зелену прядку кладуть на червону, зелену -- під рожеву, зелену - па рожеву, зелену — під білу, блакитну — під зелену.

2 етап: червону — па рожеву, червону — під жовту, червону — на білу, червону — під блакитну, зелену — під червону.

3 етап: рожеву — на жовту, рожеву — під білу, рожеву — на бла­китну, рожеву — під зелену, червону — під рожеву, і до кінця.

«Мережана коса». Плетіння починають як і при звичайній косі з трьох прядок (рис. 7. 56). Далі за допомогою «хвостика» гребінця відділяють із правого (або лівого) боку частину пасма, відтягу­ють убік, переміщують «хвостик» за утворену пет­лю. Знову відтягують у бік, ще раз переміщують «хвостик» за утворену петлю.

«Колосок». Застосовують для волосся за­вдовжки 10-15см.

Волосся розчісують, відділяють три перших прядки

1 2 3 4 5