Принципы и механизмы социальной защиты населения пожилого возраста

Зміст

1. Сімейні відносини літніх і страхи людей.  

2. Принципи і механізми соціального захисту населення похилого віку.  

Список літератури.


1. Сімейні відносини літніх і страхи людей

Немолоді люди, вільні від повсякденної праці на виробництві частіше всього займаються вихованням внуків (в тих сім'ях, де вони є). Вони передають їм все краще, що накопичено ними протягом довгого життя. Але це тільки частина життєдіяльності немолодих людей.

Як правило, що живуть в сім'ї пенсіонери займаються домашнім господарством. Вони раніше всіх встають. Готують сніданок для працюючих членів сім'ї. Годують їх дітей, допомагають їм одягатися, відправляють їх в школу. Потім йдуть в магазин або на ринок, прагнучи там купити продукти трохи краще і посвіжіше. Після цього прибирають квартиру. Якщо є можливість, заглядають до сусідки (сусіду)  щоб поділитися свіжими новинами. Читають одержувані сім'єю газети і журнали. Гуляють з маленькою дитиною (якщо він є)  Зустрічають маленьких школярів біля школи. Готують обід  вечеря. Миють посуд

Гуляють з внуками перед сном. Такий типовий день «відпочинку» багатьох пенсіонерів.

Самопочуття немолодих людей значною мірою визначається атмосферою, що склалася, в сім'ї —доброжелательной або недоброзичливій, нормальній або ненормальній, тим, як розподіляються обов'язки в сім'ї між дідами (бабусями), дітьми і внуками.

Виникають і інші проблеми. Що далеко не всі виходять на пенсію в 45—50 років жінки готові перетворитися на няньку в своїй сім'ї

Зміна положення немолодих людей в сім'ях нині багато в чому зумовлюється змінами в світі. В сучасних умовах, коли відбувається НТР, накопичений досвід старшого покоління не має колишньої практичної значущості. Більш освічена молодь інакше дивиться на старше покоління, не виявляючи колишньої пошани. Проте чуйність, увага до старших, взаємна пошана в сім'ї визначаються перш за все загальною культурою членів сім'ї, тією атмосферою, яка складається в суспільстві на різних етапах його функціонування.

Все це позначається на бажанні немолодих людей жити разом з дітьми і внуками або окремо. Проведені в різних країнах дослідження свідчать, що частина немолодих і старих людей вважала за краще б жити окремо від своїх дітей і внуків, інша — разом. Це повинне ураховуватися, зокрема, при містобудуванні, розподілі квартир. Повинна бути передбачена можливість обміну квартирами і т. д.

Самопочуття літньої людини великою мірою визначається його шлюбним станом.

Значення браку і сім'ї неоднаково на різних етапах життя людини. Літня людина потребує сім'ї перш за все у зв'язку з потребою в спілкуванні, взаємодопомога, у зв'язку з необхідністю організації і підтримки життя. Це пояснюється тим, що літня людина вже не має колишніх сил, колишньої енергії, не може переносити навантаження, часто хворіє, потребує особливого живлення, в догляді за собою.

Коли йдеться про немолодих людей, основний мотив висновку браків — схожість поглядів і характерів, взаємні інтереси, прагнення позбутися самотності (1/3 одинаків в нашій країні складають люди старше 60 років). Хоча, звичайно, і в цьому віці емоції і симпатії також грають важливу роль.

За матеріалами перепису населення 1989 р. , чоловіків, що одружилися,

1 2 3 4 5

Похожие работы