Проблемы пестицидов и нитратов

Зміст 

ВСТУП.

Нітрат і нітрити, і їх роль в рослинах.  

Шкідливий вплив нітрату на організм людини.  

Допустимі норми нітратів для людини.  

Шляхи попадання нітратів в організм людини.  

Вміст і накопичення нітратів в рослинах.  

Способи зниження шкоди нітрату в рослинах на організм людини.  

Поняття про фосфатні і нітратні добрива.  

Пестициди.  

Висновок.  

Література.  


ВСТУП

 Загальновідомо, що саме любий у людини - це його здоров'я, яке неможливо купити і яке багато в чому залежить від правильного живлення його. Недаремно існує прислів'я: “Скажи мені що ти їси, і я скажу тобі чим ти болієш".

 Для більшості вже не секрет, що для зміцнення здоров'я краще є більше фрукти, овочів і менше тваринної їжі. При раціональному рослинному живленні потрібно виконувати 10 корисних рад, які допоможуть людині прожити довше і в кращому здоров'ї (6):

1. Необхідно включати в добове меню будь-який фрукт оранжевого кольору, який містить цінний для організму бетакаротин, що знижує ризик онкологічних і серцевих захворювань, навіть серед тих, що курять.

2. Щодня на нашому столі повинні бути фрукти і овочі, що містять вітамін С. Це насамперед відноситься до хворим цукровим діабетом, бо дослідження італійських вчених встановили, що денна доза вітаміну З в 1000 мг прискорює вироблення гормону інсуліну

3. Помідори крім приємного смаку володіють і цілющими властивостями завдяки високому вмісту в них лікопіна. Щоденне вживання помідор значно знижує ризик виникнення рака товстої кишки, ротової порожнини, шлунка, так як нейтралізує дію нітрозамінів, сприяючих розвитку ракових кліток. Зазначено також, що хто їсть помідори в достатній кількості, значно енергійніше і жвавіше, ніж ті, хто нехтує цими овочами.

4. Фрукти треба їсти в сирому вигляді. Переконливу статистику представили англійські вчені. Засновуючись на даних 17-літнього дослідження, проведеного серед жителів Англії, Шотландії і Уельса, вчені встановили, що ті, хто щодня ласували свіжими фрукти, на 24% знизили шанс гострих серцевих приступів, на 32% ризик інсульту і на 21% передчасну смерть.

5. Обов'язково вживати в їжу ізюм і курагу, вони незамінні для тих, хто хоче укріпити здоров'я і набратися більше сил і енергії, так як калій, що міститься в них, сприяє кращій роботі серцевого м'яза.

6. Дуже корисні фруктові соки, хоч вони не містять ні білка, ні жиру, ні багатьох мікроелементів, як молоко, значить і тому вони калорійні. Потрібно пам'ятати, що фруктові соки не можуть замінити їжу, чим можуть зловживати діти. Одна склянка фруктового соку в день для дитини цілком досить.

7. Щодня рекомендується з'їдати за день 2 фруктових блюда. На перший погляд це здається нереальним, але насправді всю значно простіше, для чого потрібно додати банан до ранкової каші і апельсин в течії дня, - і денна норма вживання фрукти забезпечена.

8. Сирий овочі забезпечує хороший настрій, свіжу шкіру, витончену фігуру,

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Похожие работы