Производство комплексных удобрений

Виробництво комплексних добрив

До комплексних добрив відносять мінеральні добрива, що містять два і більш живильних елементу. Їх підрозділяють по складу: подвійні (азотно-фосфорные, NP; азотно-калийные, NK; фосфорно-калийные, PK) і потрійні (азотно-фосфорно-калийные, NPK).

Асортимент комплексних добрив представлений в основному наступними формами: подвійні азотно-фосфорные добрива - аммофос, нитроаммофосы і нитрофосы і подвійні фосфорно-калийные добрива - фосфати калія, потрійні складні добрива - аммофоски, нитроаммофоски і нітрофоски, магний-аммонийфосфат.

За способом виробництва комплексні добрива підрозділяються на складні, сложно-смешанные (комбіновані) і змішані добрива. До складних добрив промислового виробництва відносять такі добрива, як калієва селітра, аммофос, диаммофос. Їх отримують при хімічній взаємодії вихідних компонентів. До складу складних твердих і рідких добрив в процесі їх виробництва можуть бути введені і мікроелементи, а також гербіциди і отрутохімікати.

До сложносмешанным або комбінованих добрив відносяться комплексні добрива, що отримуються в єдиному технологічному процесі і містять в одній гранулі два або три основні елементи живлення рослин, хоча і у вигляді різних хімічних сполук. Вони проводяться шляхом спеціальної як хімічної, так і фізичної обробки первинної сировини або різних одно- і двокомпонентних добрив. До них відносяться: нитрофос і нітрофоска, нитроаммофос і нитроаммофоска, полифосфаты амонія і калія, карбоаммофосы, фосфорно-калийные пресовані добрива, рідкі комплексні добрива. Співвідношення між елементами живлення в цих добривах визначається кількістю вихідних матеріалів при їх здобутті.

Змішані добрива - це суміші простих добрив, що отримуються в заводських умовах або на тукосмесительных установках на місцях використання добрив шляхом сухого змішування.

Складні і сложно-смешанные добрива характеризуються високою концентрацією живильних речовин, тому вживання таких добрив забезпечує значне скорочення витрат господарства на їх транспортування, змішування, зберігання і внесення.

До недоліків комплексних добрив належить те, що пропорції у вмісті NPK в них варіюють в нешироких межах. Тому при внесенні, наприклад, необхідної кількості азоту, інші живильні елементів вноситься менше або більше, ніж потрібний

У невеликій кількості застосовують і багатофункціональні добрива, що містять, окрім основних живильних елементів, мікроелементи і біостимулятори, що роблять специфічний вплив на грунт і рослини.

Останніми роками в Росії почало розвиватися виробництво тукосмесей. Тукосмеси – це механічно змішані, сумісні між собою види добрив. Комбінуючи їх склад, можна підібрати оптимальний варіант для будь-яких культур і регіонів. Вживання тукосмесей давно поширене в країнах з розвиненим сільських господарством. У Росії ж цей процес лише починається.

Аммофос (моноаммонийфосфат, MAP, NH4H2PO4) - є висококонцентроване гранульоване азотно-фосфорное добриво, азот в якому представлений амонійною формою. Продукт негигроскопичен, не порошить і не злежується. Має вирівняний гранулометричний склад і добре розчинимо у воді. На основі аммофоса готуються будь-які марки змішаних добрив. Аммофос є універсальним високоефективним добривом, використовуваним на всіх типах грунтів для основного і припосівного внесення під всі сільськогосподарські культури. Застосовується в умовах захищеного грунту. Продукт доцільно використовувати в посушливих зонах, де азотні добрив потрібні значно менше, чим фосфорних.

Сульфоаммофос ((NH4)2HPO4 + (NH4)2SO4) - є універсальне водорастворимое гранульованим комплексним азотно-фосфорное добривом. Продукт не злежується, негигроскопичен, володіє вирівняним гранулометричним складом, не порошить. Має кращу в порівнянні з аммофосом розчинність фосфору і

1 2 3

Похожие работы