Производство по делам об административных правонарушениях 1

ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. СУТНІСТЬ ПРОВАДЖДЕННЯ У СПРАВАХ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ.

1. 1. Поняття провадження у справах про адміністративні правопорушення

1. 2. Принципи та учасники провадження у справах про адміністративні правопорушення

РОЗДІЛ 2. СТАДІЇ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВАХ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ.

2. 1. Порушення провадження у справах про адміністративні правопорушення     

2. 2. Розгляд справи про адміністративне правопорушення

2. 3. Провадження з перегляду постанов у справах про адміністративні правопорушення

2. 4. Виконання постанови про накладення адміністративного стягнення

РОЗДІЛ 3. ЗАХОДИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ В СПРАВАХ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

ВИСНОВКИ

СПИСОК ДЖЕРЕЛ

 

ВСТУП

Актуальність теми. Адміністративна відповідальність виступає одним із найбільш уживаних засобів адміністративного примусу. Сучасне законодавство про адміністративну відповідальність певною мірою не відповідає світовим стандартам із забезпечення прав людини і громадянина, що суперечить прагненню України до побудови демократичної, правової, соціальної держави.

Одними з основоположних напрямів Концепції адміністративної реформи є оновлення інституту державного управління та розв’язання проблем адміністративно-юрисдикційної діяльності державних органів. Це значною мірою зумовлено тим, що вказані органи функціонують у різних сферах суспільного життя, а громадяни практично щодня звертаються до них задля вирішення широкого кола питань, пов’язаних з реалізацією своїх прав. На адміністративний процес покладається важливе завдання регулювання поведінки учасників правовідносин, визначення їх статусу на конкретних стадіях адміністративного провадження

Стан законодавства України про адміністративну відповідальність, особливо процесуальних норм, які встановлюють порядок притягнення винної особи до відповідальності, на жаль, суперечливий і недосконалий. Необхідність розв’язання цих проблем визріла вже давно, однак без достатньо обґрунтованих наукових розробок в окресленій сфері змінити якість вітчизняного законодавства неможливо.

Актуальність обраної теми визначається необхідністю дослідження проблем наукової детермінації окремих складових провадження у справах про адміністративні правопорушення, чітке наукове визначення та обґрунтування яких є основою для вирішення питань реформування та вдосконалення адміністративно-деліктного законодавства, зокрема розробки нового Кодексу України про адміністративну відповідальність.

Для підвищення ефективності адміністративно-процесуальної діяльності органів, наділених адміністративно-юрисдикційними повноваженнями, велике значення має науковий пошук найбільш перспективних форм і напрямів реалізації стадій провадження в справах про адміністративні правопорушення.

 Проблеми провадження у справах про адміністративні правопорушення розглядали у своїх працях ряд вчених, зокрема: В. Б. Авер’янов, С. С. Алєксєєв, Д. М. Бахрах, О. М. Бандурка, Ю. П. Битяк. Однак, попри наявні наукові доробки, проблема провадження у справах про адміністративні проступки спеціально не досліджувалася. В існуючих наукових працях ці питання висвітлювалися фрагментарно, без відповідного комплексного підходу. Зазначеним і зумовлена актуальність обраної теми курсової роботи: «Провадження у справах про адміністративні правопорушення».

Об’єктом дослідження в роботі є адміністративно-процесуальні правовідносини, що виникають під час провадження у справах про адміністративні правопорушення.

Предметом дослідження в роботі є провадження у справах про адміністративні правопорушення.

Метою роботи є дослідження особливостей провадження у справах про адміністративні правопорушення.

Для досягнення мети поставлені наступні завдання:

1. Охарактеризувати сутність провадження у справах про

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >>

Похожие работы

Рефераты

Курсовые

Дипломные