Психологическое консультирование

План 

  1. Психологічне консультування
  2. Групове консультування.
  3. Переваги групової форми роботи

 

ПСИХОЛОГІЧНЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ

 Психологічне консультування як професія є новою областю психологічної практики, що виділилася з психотерапії. Ця професія виникла у відповідь на потреби людей, що не мають клінічних порушень, проте шукають психологічну допомогу. Тому в психологічному консультуванні ми стикаємося перш за все з людьми, що зазнають труднощі в повсякденному житті. Спектр проблем справді широкий: труднощі на роботі (незадоволеність роботою, конфлікти з колегами і керівниками, можливість звільнення), невлаштованість особистого життя і неладу в сім‘ї, погана успішність в школі, недолік упевненості в собі і самоповаги, болісні коливання в ухваленні рішень, труднощі в зав‘язуванні і підтримці між особових відносин і т. п.

 “Людина з вулиці”, що звертається до психолога за допомогою, особливо в нашій країні, де далеко не кожен уявляє собі, що таке психологія в принципі, не завжди розуміє, якого саме плану допомога йому потрібна і в якій формі вона може бути надана. Часто очікування клієнтів неадекватні, не відповідають реальності життя і логіці взаємин (наприклад, як це нерідко буває, клієнт починає вимагати зробити так, щоб хтось когось полюбив або розлюбив в результаті дії психолога і т. д. ). У зв‘язку з цим часто перше, що доводиться робити з клієнтом, — це пояснювати, в чому він може чекати психологічної допомоги і якої. З цієї точки зору психологічне консультування, будучи більш орієнтованим на досягнення конкретної мети і типом дії, що менш зобов‘язує, часто служить своєрідною сходинкою, першим кроком до тривалішої і глибшої психотерапевтичної роботи.

 Буває, що, прийшовши до консультанта, людина вперше замислюється про власну роль в своїх життєвих невдачах і починає розуміти, що для того, щоб йому дійсно допомогли, одній або навіть декількох зустрічей з психологом недостатньо

З цього не виходить, що він відразу ж звернеться по серйознішу допомогу — це може трапитися не скоро або не трапитися ніколи, але навіть просте знання про те, що допомога в принципі йому може бути надана, є дуже важливим. Такий взаємозв‘язок консультування і психотерапії — основа широких і багатогранних можливостей практичної психології, гарантія того, що кожен хто звертається може знайти для себе те, що відповідає його потребам в даний момент.

Консультування — це сукупність процедур, направлених на допомогу людині у вирішенні проблем і ухваленні рішень щодо професійної кар‘єри, браку, сім‘ї, вдосконалення особи і між особових відносин.

Консультування — це професійне відношення кваліфікованого консультанта до клієнта, яке зазвичай представляється як “особа-особа“, хоча іноді в нім беруть участь більше двох чоловік. Мета консультування — допомогти клієнтам зрозуміти що відбувається в їх життєвому просторі і осмислено досягти поставленої мети на основі усвідомленого вибору при вирішенні проблем емоційного і між особового характеру.

Є декілька основних положень:

 1. Консультування допомагає людині вибирати і діяти за власним розсудом.

 2. Консультування допомагає навчатися новій поведінці.

 3. Консультування сприяє розвитку особи.

 4. У консультуванні акцентується відповідальність клієнта, тобто признається, що незалежний, відповідальний індивід здатний у відповідних обставинах ухвалювати самостійні рішення, а

1 2 3 4 5

Похожие работы