Рабочее место электрогазосварщика

Робоче місце електрогазозварника

Робочим місцем електрозварника є закріплена за робітником або бригадою ділянка виробничої площі, оснащеної відповідно до вимог здійснюваного технологічного процесу певним устаткуванням, інструментом, пристосуваннями і так далі

При обслуговуванні робочого місця необхідно:

 - своєчасно отримувати змінні завдання, вбрання і креслення;

 - підтримувати устаткування в працездатному стані;

 - своєчасно доставляти на робоче місце матеріали, заготівлі, електроди і тому подібне;

 - контролювати якість продукції, що виготовляється;

 - підтримувати належний порядок на робочому місці.

Робоче місце електрозварника називають зварювальним постом. Він може бути стаціонарним або пересувним

Залежно від виконуваної роботи і габаритів зварюваних конструкцій зварювальний пост розташовують в спеціальних зварювальних кабінах або безпосередньо на виробі.

Робочі кабіни служать для захисту зварювальників від випромінювання дуги в постійних місцях зварювання

При зварюванні невеликих виробів робочі місця обладнали зварювальними кабінами розміром 2000x2000 або 2000х3000 мм. Стіни кабін мають висоту 1800. . 2000 мм, а для кращої вентиляції підняті над підлогою на 200. . 300 мм. Як матеріал для стін використовують тонколистову сталь або матеріали, що не згорають.

Стіни забарвлюють у світлі тони вогнетривкою фарбою, що добре поглинає ультрафіолетові промені зварювальної дуги. Дверний отвір в кабіні закривають брезентовою завісою на кільцях, просоченим вогнетривким складом. Підлоги в кабінах настилають з вогнетривкого матеріалу: цеглини або бетону. Кабіни мають бути освітлені денним або штучним світлом, а також оснащені вентиляцією. Окрім загальної вентиляції в них встановлюють місцеві відсмоктування, що поглинають шкідливі гази і пил безпосередньо із зони зварювання.

Для зборки і зварювання деталей усередині кабіни встановлюють металевий зварювальний стіл заввишки 500.

600 мм для роботи сидячи і близько 900 мм для роботи стоячи площею біля 1м2. До столу приварюють сталеві болти для кріплення токопідводячого дроту від джерела зварювального струму і для дроту заземлення столу. Збоку столу є гнізда для зберігання електродів або присадного дроту. У висувному ящику столу зберігають інструмент, а також технологічну документацію. Для зручності роботи в кабіні встановлюють металевий стілець з підйомним гвинтовим сидінням, виготовленим з неелектропровідного матеріалу (дерево, пластмаса та ін. ). Під ногами у зварювальника повинен знаходитися гумовий килимок.

Основний вид устаткування зварювальних постів - джерела живлення дуги. Вони можуть бути одно- або багатопостовими. На робочому місці зазвичай розміщують одинпостові джерела живлення. При живленні зварювальних постів від багатопостових джерел зварювальний струм розводять по кабінах за допомогою токопідводячих дротів або шин. У кабіні встановлюють рубильник або магнітний пускач для включення зварювального струму

При механізованому зварюванні в кабіні розміщують напівавтомати і автомати для дугового зварювання і необхідне допоміжне устаткування і пристосування.

Для виконання зварювальних робіт зварювальник повинен мати певний набір інструментів і приладдя.

Електрододержатель. Це один з основних інструментів електрозварника, від якого багато в чому залежать продуктивність і безпечні умови праці. Елетрододержатель має бути легким (не більше 0,5 кг) і зручним, мати надійну ізоляцію, не нагріватися при роботі, забезпечувати швидке і надійне закріплення електроду. Залежно від способу кріплення

1 2

Похожие работы