Решение проблем Гонконга и Макао

Вирішення проблем Гонконгу і Макао 

 

На території Китаю з 1553 року до кінця ХХ  століття збереглося дві колоніальні території: Аоминь (до 1959 р. Макао), що була колонією Португалії, і Гонконг (Сянгон) - англійське володіння.

ГОНКОНГ

Китай планомірно повертає свої території. У 1997 році Великобританія передала КНР у вічне користування Гонконг.

Цзян Цземінь застосував відносно Гонконгу принцип Ден Сяопіна:  "одна країна - дві системи" (цей принцип, сформульований патріархом КПК, був вперше впроваджений на практиці після його смерті, з передачею під контроль КНР Гонконгу в липні 1997 року).

В ніч на 1 липня 1997 року провінція Китаю Сянган (британська колонія Гонконг) перейшла під юрисдикцію Китайської Народної Республіки.

В 1898 р. Англія і Цинська династія Китаю підписали "Конвенцію про розширення території Сянгана", за якою Британія отримала в оренду на 99 років острів Сянган, північну частину півострова Цзюлун (Коулун) і прилеглі до нього 235 островів.

19 грудня 1984 р. в Пекіні Великобританія і Китай підписали спільну декларацію з проблем Сянгану, основний пункт якої свідчив, що з 1 липня 1997 р. уряд Китаю відновлює свою владу над провінцією, а уряд Великобританії в той же день повертає Сянган Китаю.

27 червня 1997 року повноважний міністр, тимчасовий повірений в справах КНР в Росії Гуан Хеньгуан провів прес-конференцію, присвячену передачі Гонконгу Китаю. Він заявив, що створений Сянганський адміністративний район знаходиться під підпорядкуванням  уряду КНР. У новому районі будуть свої адміністративне управління, законодавство, незалежне судочинство і вища судова інстанція. Поза ведіння уряду Сянгану, який буде сформований з місцевих жителів, будуть питання дипломатичних відносин і оборони держави. Г. Хеньгуан заявив, що законодавча база в Гонконзі залишиться  незмінною, в неї  "внесуть лише ряд поправок, що не мають зворотної сили".

Сянганський адміністративний район залишиться вільним портом, незалежною митною зоною, міжнародним центром торгівлі, фінансів, інформації, судноплавства, збереже фінансову незалежність

Такий курс китайського уряду у відношенні Сянгану залишиться незмінним протягом 50 років.   "Це і є: одна держава - дві системи, висока міра автономії", - заявив тимчасовий повірений.

МАКАО

Макао (Аомінь) крихітна заморська територія, остання європейська  , точніше португальська колонія в Азії, розташована на самому півдні Китаю. Займає узбережжя Південно-Китайського моря, в гирлі р. Чжуцзян. Включає півострів Аомінь,  острови Ганьцзи (Таємниця) і Лухуань (Колован). Загальна площа - 15,5 кв. км. , на якій проживають біля 500 тис. чоловік, з них 96 % - китайці і зовсім небагато (2 % населення) португальців,  . Однак за 442 роки вони встигли звернути майже всіх місцевих китайців в католицьку віру, перетворити центр Макао в типове середземноморський місто. На даній території поширені ще такі релігії як даосизм і буддизм.

Аоминь раніше називався Хаоцзін (Оточене ровом місце), тут знаходився палац імператриці Китаю. Місцеві жителі називали його також Мага (Палата Матінки), звідси - найменування Макао.

У 1553 р. португальці влаштувалися на цій території і через два роки орендували її у китайської влади. У 1557 р. вони

1 2 3

Похожие работы

Рефераты

Курсовые

Дипломные