Ревизия основных средств (ОС)

План

1. Завдання ревізії основних засобів

2. Джерела ревізії основних засобів

3. Порядок проведення ревізії:

а)Інвентаризація основних засобів;

б)перевірка аналітичного обліку ОЗ;

в)перевірка списання ОЗ;

г)перевірка нарахування амортизаційних відрахувань.

 

1. Завданнями ревізії 03 є:

—Перевірка наявності основних засобів шляхом інвентаризації; —Перевірка правильності ведення аналітичного і синтетичного обліку основних засобів;

—Перевірка правильності списання основних засобів;

—Перевірка правильності нарахування амортизаційних відрахувань.

2. Джерелами ревізії є: 1)інвентарні картки обліку ОЗ,їх реєстрація; 2) інвентаризаційний опис 03; 3)акти списання ОЗ; 4)акти прийому-передачі 03; 5)накладні податкові накладні на придбання 03; 6)обігова відомість обліку ОЗ;

7)відомість нарахування амортизаційних відрахувань.

З. Ревізія основних засобів починається з інвентаризації в місцях збереження ОЗ по матеріально-відповідальним особам.

В інвентаризаційному описі обов'язково вказується інвентарний номер об’єкту,який наноситься на його поверхню.

Крім того на підприємстві повинна бути картотека технічних паспортів основних засобів,які підтверджують дату випуску об’єкта,його заводський номер, технічну характеристику та строки експлуатації і гарантійного ремонту. Ці паспорти необхідні для заведення інвентарних карток на кожний об'єкт.

Далі ревізор перевіряє правильність ведення картотеки 03: 1)Чи правильно заведеш карточки на кожний об’єкт; 2)Яким чином нумеруються 03; 3)Чи відокремлені карточки на списані 03;

4)Чи не присвоюються інвентарні номери вибувших об'єктів новим

Після інвентаризації ревізія переходить в бухгалтерію,де перевіряє порядок ведення карток аналітичного обліку ОЗ, в яких повинна записуватись коротка характеристика об’єкта, його інвентарний номер,балансова вартість,група та розмір амортизаційних відрахувань.

 Ревізія повніша впевнитись під час інвентаризації в правильності інвентарних карточок,де вказано рік випуску об’єкта і дата введення в експлуатацію,чи немає заміни ОЗ нових старими. Далі ревізія детально перевіряє всі акти списання 03. Необхідно також встановити компетентність комісії,що списує ОЗ. В складі комісії обов'язково повинен бути спеціаліст,який експлуатує даний вид ОЗ.

В акті списання ОЗ обов'язково вказуються причини списання,моральний або фізичний знос. Машини та прилади,які підлягають ремонту можуть бути списанні лише в тому випадку коли є заява ремонтних організацій про неможливість,або фінансову недоцільність подальших поточних ремонтів.

При ліквідації об'єкта комісія повинна оцінити і оприбуткувати матеріали,запасні частини,які одержують в результаті ліквідації об'єкта.

Металобрухт,який неможливо використати,повинен бути зданий відповідним організаціям,а до акту обов'язково приложена квитанція про здачу металобрухту. Крім того ревізор повинен впевнитись в тому,що матеріали і запасні частини дійсно оприбутковані і знаходяться на складі,а якщо реалізовані,то по якій ціні і чи оприбуткована виручка від їх реалізації. Аналогічно перевіряється оприбуткування коштів за здачу металобрухту.

Останнім етапом ревізії ОЗ є нарахування амортизаційних відрахувань. Цю ланку обліку перевіряє і ДПІ при ревізії нарахування податку на прибуток дому що амортизаційні відрахування виробничих ОЗ відносять на витрати підприємства.

Ревізія перевіряє правильність складання щомісячної відомості нарахування амортизаційних відрахувань по таким напрямам:

-чи не нараховані амортизаційні відрахування на ОЗ невиробничого призначення;

—які норми амортизаційних відрахувань застосовує підприємство; —арифметична перевірка.

Завищення амортизаційних

1 2

Похожие работы