СИСТЕМА СТАНИСЛАВСКОГО

СИСТЕМА СТАНІСЛАВСЬКОГО

Неможливо переоцінити вплив Костянтина Сергійовича Станіславського на театральне мистецтво ХХ століття. Видатний актор, режисер, реформатор, а головне – Великий Майстер, своєю діяльністю він визначив напрями розвитку театру і для наступних поколінь. Робочий день Станіславського: «С 10 утра до 12. 30 я занят в своей оперной студии. С 1 часа дня до 5 часов работаю на репитициях в художественном театре, от 5 до 7 – занимаюсь текущеми делами, от 7 до 8. 30 обед и отдых, от 9 до 11 снова репитиция, а с 11 и иногда дочаса или двух ночи – снова занятия делами. Как видите – жизнь трудная». Це день, коли він сам не грав на сцені. А в місяць у нього було по 15-20 вистав.

«Любительский кружок купца Алексеева» - звучить парадоксально, адже за законом акторської професії сценічні генії народжуються професіоналами. Фотографії Станіславського, що збереглися з часу “умовного” аматорства не можуть не вражати своєю досконалістю. Пластика, витонченість манер, поз, а головне – глибина погляду, вираз обличчя. Часом підлесливе, вимолююче визнання, яке так характерне аматору, що прагне аплодисментів. За визначенням Оскара Уальда – актор або жрець, або блазень. Станіславський був сценічним жрецем “с первых шагов на подмостках”.

Засновник Московського Художнього театру (МХТу). Він унаслідував від батька добросовісне та серйозне ставлення до кожної справи, за яку брався, вміння доводити цю справу до переможного кінця. Він навіть не уявляв, не розумів, що можна інакше.

Перші начерки своєї системи К. С. Станіславський прочитав А. Н. Горькому весною 1911 року. Між ними виник діалог, що був занотований А

Н. Тихоновим (Серебровим):

“Кажется мне, - сказал А. М. Горький, - что вы затеяли работу огромнейшей важности. Огромнейшей! Науку об искустве. Некоторым, может быть это покажется несовместимым: наука и искуство?. . Однако, это не так. Искуство – это, впрежде всего, человеческий труд, как и всякий другой. А потом уже – всё остальное. Чтобы сделать труд продуктивным, надо организовать его научно. Так ли я понимаю вашу мысль?

- Именно, именно так! – воскликнул Станиславский.

Отож, наука про мистецтво. П’ятдесят років Станіславський безперервно шукав те, що Горький пізніше назве “наукою про мистецтво”. Важка праця геніального художника та знавця всіх сфер складного театрального мистецтва не могла пройти даремно. Так виникла наука.

Учень Станіславського писав про цю науку так: “Представьте себе художника, который не только творит, но и анализирует при этом, внимательно изучает процесс своего творчества. Поступая таким образом, он получает в результате два ряда фактов: одни из них окажутся такими, которые способствуют проявлению творческих сил, поддерживают и питают их, другие же, наоборот, выступят в качестве мешающих и тормозящих творческий процесс. Имея в руках такие данные, он уже сможет уяснить себе причину удачи или неудачи своей в любом случае. Он не будет уже становиться в тупик перед своими неудачами и беспомощно говорить о том, что у него на этот раз не хватило вдохновения. Он определенно будет знать, что ему, собственно. Не хватило или что мешало и душило его творческое вдохновение. Но это еще не все. При помощи знания этих мешающих и помогающих творчеству фактов, подбирая их должным образом, то есть освобождая душу от фактов мешающих и окружая её

1 2 3 4 5 6

Похожие работы

Рефераты

Курсовые

Дипломные