Сидней

Сідней

Найбільше, шумливе, різностороннє місто на східному березі Австралії, розташоване "на 1/4 частині від південної точки острівця" на північ, з досить рівним кліматом. Як і у всіх прибережних міст, погода має тенденцію до короткострокової зміни, але це дійсно короткостроково і не так "жахливий-осоружно" як в Мельбурні. Влітку (Жовтень - Апрель) вдень зазвичай + 30 - +30С. Взимку (середина Червня - середина Августа) вдень + 15 - +20С. Але це вдень! Зимовими ночами температура повітря падає різко до +5С. Іншими словами, взимку в сонячний день температура повітря + 22С, а вночі +2С!!! При цьому, в будинках одне скло на вікнах, водяного опалювання - ні. На ніч необхідно включати електричний обігрівач (або кондиціонер на "тепло"), що наводить до здобуття "потрійних рахунків" за витрачання електроенергії в цей період і "постійні соплі" у дітей. Але це лише 2 місяці в році, в яких ми категорично не рекомендуємо туристам відвідувати це місце - потерпите небагато, або їздьте часто в штат Квінсланд - "там Рай круглий рік" !

Територіально місто розташоване довкола Сіднейської бухти і по розмірах приблизно 100 км. в діаметрі. Поїздка на метро з околиць до центру (City) в середньому - 1 година дороги. Якщо ж розглядати автомобільний рух, то це ж переміщення займе півтори години і більш, із-за постійних автомобільних пробок.

Рослинність досить одноманітна - в основному це евкаліпти і пальми

Багато штучно посаджених і таких, що поливаються дерев, привезених з штату Квінсланд. Трав'яний покрив переважно вирощується спеціально на фермах, потім зрізається і вкладається в суспільних місцях або дворових ділянках. Із-за різкого вагання денної температури (особливо взимку) і досить частих посушливих періодів (по 3-4 місяці може не бути дощу) трава місцями жовтіє, дерева сохнуть, а в деяких Південно-східних районах міста - взагалі рослинності немає. Із-за необхідності постійно поливати міську рослинність і частої відсутності дощів, місцевий уряд періодично оголошує "обмеження у використанні прісної води" для поливу рослин і миття приватних автомобілів в дворах, хоча вода з крану йде безперебійно!

У північних районах міста збереглися національні парки з натуральним лісом, але і тут - це переважно евкаліпти. Тваринний світ набагато бідніше чим в північному штаті Квінсланд, хоча це не відноситься до "пернатих". "Чотириногих" представляють лише опосуми та кенгуру, які ночами на околицях міста, вискакують на дороги під колеса автомобілів.

Міжнародний аеропорт, внутрішній аеропорт і торгівельний морський порт розташовані тут же, в межі міста, що створює незручності населенню довколишніх районів в плані шуму і загазованості. City - дуже завантажений і багатолюдний, припаркувати машину в тротуарів практично неможливо. Спеціальні підземні парковки дуже дороги (10 - 12 AUD в годину). Основний вигляд транспорту - метро, автобуси і феррі (кораблики, які ходять через затоку).

Під час списів" куди те добратися на машині - даремна витрата часу, хоча у віддалені райони міста по-іншому не доберешся. Дихається в місті трохи важкувато, хоча в порівнянні з Москвою, Сідней - це еталон чистоти.

Як і всі Австралійські міста - Сідней в основному одне - два поверховий, за винятком

1 2 3

Похожие работы