Состав оборудования локальной сети

План

Склад устаткування локальної мережі 3

Роль кабельної системи. 4

Топологія мережі 6

Мережеві адаптери. 8

Фізична структуризація локальної мережі 12

Повторювачі і концентратори. 12

Логічна структуризація мережі. Мости і комутатори. 15

Маршрутизатори. 19

Модульні багатофункціональні концентратори. 21

 


Склад устаткування локальної мережі

Фрагмент обчислювальної мережі (мал. 1) включає основні типи комунікаційного устаткування, вживаного сьогодні для утворення локальних мереж і з'єднання їх через глобальні зв'язки один з одним. Для побудови локальних зв'язків між комп'ютерами використовуються різні види кабельних систем, мережеві адаптери, концентратори-повторювачі, мости, комутатори і маршрутизатори. Для підключення локальних мереж до глобальних зв'язків використовуються спеціальні виходи (WAN?порти) мостів і маршрутизаторів, а також апаратура передачі даних по довгих лініях - модеми (при роботі по аналогових лініях) або ж пристрої підключення до цифрових каналів (TA - термінальні адаптери мереж ISDN, пристрої обслуговування цифрових виділених каналів типу CSU/DSU і тому подібне).

 

 

Мал. 1. Фрагмент мережі 

Роль кабельної системи

Для побудови локальних зв'язків в обчислювальних мережах нині використовуються різні види кабелів - коаксіальний кабель, кабель на основі екранованої і неекранованої витої пари і оптоволоконний кабель. Найбільш популярним видом середовища передачі даних на невеликі відстані (до 100 м) стає неекранована вита пара, яка включена практично в усі сучасні стандарти і технології локальних мереж і забезпечує пропускну спроможність до 100 Мб/з (на кабелях категорії 5). Оптоволоконний кабель широко застосовується як для побудови локальних зв'язків, так і для утворення магістралей глобальних мереж

Оптоволоконний кабель може забезпечити дуже високу пропускну спроможність каналу (до декількох Гб/с) і передачу на значні відстані (до декількох десятків кілометрів без проміжного посилення сигналу).

Як середовище передачі даних в обчислювальних мережах використовуються також електромагнітні хвилі різних частот - КВ, УКВ, НВЧ. Проте доки в локальних мережах радіозв'язок використовується тільки в тих випадках, коли виявляється неможливим прокладення кабелю, наприклад, в будівлях, що є пам'ятниками архітектури. Це пояснюється, передусім, недостатньою надійністю мережевих технологій, побудованих на використанні електромагнітного випромінювання. Для побудови глобальних каналів цей вид середовища передачі даних використовується ширше - на нім побудовані супутникові канали зв'язки і наземні радіорелейні канали, що працюють в зонах прямої видимості у СВЧ-диапазонах.

Згідно із зарубіжними дослідженнями (журнал LAN Technologies), 70% часу простоїв обумовлено проблемами, що виникли внаслідок низької якості вживаних кабельних систем. Тому так важливо правильно побудувати фундамент мережі - кабельну систему. Останнім часом як така надійна основа все частіше використовується структурована кабельна система.

Структурована кабельна система (Structured Cabling System, SCS) - це набір комутаційних елементів (кабелів, роз'ємів, коннекторів, кросових панелей і шаф), а також методика їх спільного використання, яка дозволяє створювати регулярні, легко розширювані структури зв'язків в обчислювальних мережах.

Переваги структурованої кабельної системи:

  • Універсальність. Структурована кабельна система при продуманій організації може стати єдиним середовищем для передачі комп'ютерних даних в локальній обчислювальній мережі, організації локальної телефонної мережі, передачі відеоінформації і навіть передачі сигналів від датчиків пожежної безпеки або охоронних систем. Це дозволяє автоматизувати багато процесів по контролю, моніторингу і управлінню господарськими службами і системами життєзабезпечення.
  • Збільшення терміну служби. Термін старіння добре структурованої кабельної системи може складати 8-10 років.
  • Зменшення вартості додавання нових користувачів і зміни їх місць розміщення. Вартість кабельної системи в основному визначається не вартістю кабелю, а вартістю робіт по його прокладенню. Тому вигідніше провести одноразову роботу по прокладенню кабелю, можливо з великим запасом по довжині, чим кілька разів
1 2 3 4 5 6 7 8

Похожие работы