Скороварки, их конструкции и использование

Скороварки

Конструкція скороварки досить проста.  Вона складається з корпусу, в якому розміщені електричні нагрівальні елементи і прилади керування, в корпус встановлюється каструля або чаша, яка має герметично закрити кришку.  Кришка обладнана основним і аварійним клапанами, призначеними для скидання надлишкового тиску.  Слід зазначити, герметичні каструлі, призначені для приготування їжі на звичайній газовій або електричній плиті, так само називають скороварки.

Основний робочий клапан скидання пари при перевищенні певного рівня тиску всередині скороварки.  Аварійний має більш високий поріг спрацьовування і повинен спрацьовувати тільки в ситуації, коли основний клапан вийшов з ладу або не може впоратися з надмірним тиском.  Існують моделі з двома і більше аварійними клапанами, теоретично це може забезпечити більшу безпеку, але сучасні технології зробили ймовірність ситуації, в якій це буде необхідно (відмову і основного і першого аварійного клапана), мінімальними.

Принцип дії скороварки полягає в термічній обробці продуктів під підвищеним тиском, що створює більш високу температуру при готуванні.

Дно каструлі у скороварки може бути тонким, тобто рівним товщині стінок, і стовщеним, одношаровим і багатошаровим.  Герметична фіксація кришки може здійснюватися як зовні, так і зсередини, з допомогою пружинних, гвинтових або ж байонетних роз'ємів затискачів.  Кришка може бути оснащена герметизиуючою прокладкою з еластичних матеріалів, хоча зустрічаються і моделі без прокладок - суцільнометалеві.

Скороварка може бути виготовлена з таких матеріалів, як нержавіюча сталь, алюміній, емальований метал або метал з тефлоновим покриттям.  Алюмінієві чаші дешевше і легше сталевих, крім того, вони помітно швидше нагріваються, але в алюмінієвому посуді не рекомендується готувати кислі і солоні страви, оскільки даний метал вступає в хімічні реакції з продуктами, що може призвести до утворення шкідливих речовин в їжі

 Сталеві чаші важче і міцніше, але повільно нагріваються, тому, як правило, вони мають багатошарову конструкцію дна, один з шарів якого виготовлений з металу з високою теплопровідністю, наприклад, алюмінію або міді.

При експлуатації скороварки слід велику увагу приділяти збереженню в цілісності герметичній прокладки.  Слід зазначити, що суцільнометалеві, тобто не мають прокладки скороварки мають украй низьку живучість, оскільки найменша деформація на місці стику кришки і чаші неминуче призведе до порушення герметичності і виходу скороварки з ладу.

Важливим параметром при виборі скороварки виступає її обсяг.  Обсяг скороварок може змінюватись від півлітра до сорока літрів, моделі з об'ємом в десять літрів і більше, як правило, обладнані манометрами для моніторингу тиску.  Оптимальним вибором вважається обсяг понад п'ять з половиною літрів, менше, як правило, не має сенсу навіть для однієї людини.  Винятком може послужити специфічні типи скороварок, такі як рисоварки або макароноварки, для них великий об'єм зазвичай не затребуваний.  Для великої сім'ї з п'яти і більше чоловік підійдуть скороварки з об'ємом дев'ять літрів і більше, одним з переваг такого обсягу є можливість готувати відразу кілька страв.

Відповідно до призначення, скороварки можна розділити на рисоварки, кашеваркі, макароноварки, багатофункціональні скороварки.  Окремим видом подібних приладів є медленноваркі, своєрідний антипод скороварок.

• Рисоварки - електричний прилад для готування рису, хоча багато рисоварки дозволяють приготувати і страви з овочів або риби.  Рисоварки здійснюють повністю автоматичний контроль за приготуванням рису, що дозволяє уникнути підгоряння або переварювання, при цьому не вимагаючи втручання людини протягом усього процесу готування.

• Каструлі рисоварок нерідко мають тефлонове покриття та розмітку для засипання рису.  Процес готування досить нескладні, в рисоварки засипається попередньо промита крупа, додається вода і рослинне масло - за допомогою мірного стаканчика, закривається кришка і включається

1 2 3

Похожие работы

Рефераты

Курсовые

Дипломные