Способ питания морских звезд

Спосіб живлення морських зірок

Травна система пентамерних морських зірок займає більшу частину простору всередині диска і рук.  Рот розташовується в центрі округлої жорсткої перістоміальной перетинки, мускулистої і обладнаної сфінктером.  Він відкривається в короткий стравохід, який веде у великий шлунок, що займає найбільшу частину диска.  Горизонтальної перетяжкою шлунок розділений на великий оральний кардіальний шлунок і менший, сплощення аборальний пилорический шлунок.  Стінки залозистого кардіального шлунка пронизані мішечками і пов'язані з амбулакральних склерита кожної руки парою трикутних мезентеріев, званих шлунковими лігаментит.  У менший, аборальний пилорический шлунок, часто п'ятипроменевої форми, впадають протоки від пари пилорическую сліпих відростків кожної руки.  Пилорические відростки (печінкові) являють собою витягнуті, порожнисті, розгалужені вирости пілоричного шлунка. Кожен відросток підвішується парою дорсальних мезентеріев в перівісцеральном цілому руки.  Від пілоричного шлунка відходить короткий, трубчастий кишечник і з'єднується з прямою кишкою, що відкривається в центрі аборального диска дуже маленьким анальним отвором.  Пряма кишка зазвичай несе кілька дрібних або великих кишень - ректальних відростків.  Весь травний тракт вистелений миготливим гастродермісом, і вії проток пилорическую відростків створюють одночасно вхідний і вихідний потоки.  Залізисті клітини зустрічаються протягом всього травного тракту, але особливо рясні в кардіальному шлунку і пилорическую відростках.

Багато морські зірки переварюють їжу за межами тіла - за рахунок вивертання назовні кардіального шлунка.  Скорочення м'язів стінки тіла підвищує внутріцеломіческое тиск і змушує кардіальний шлунок з усіма його складками вивертатися назовні через ротовий отвір.  Вивернутий шлунок, підтримуваний шлунковими лігаментит, виділяє травні ферменти і перетравлює здобич

Частково переварена видобуток може просуватися в шлунок за рахунок втягування, або ж густий бульйон, в який перетворюється видобуток, може надходити всередину по війковими жолобках шлунка.  Коли поглинання їжі завершується, шлункові м'язи скорочуються, втягуючи шлунок назад.  Примітивні морські зірки (наприклад, Astropecten і Luidia), які не можуть вивертати свої шлунки, проковтують видобуток (дрібних молюсків) цілком і перетравлюють їх усередині тіла в шлунку.  Раковини та іншої не піддається переварюванню матеріал потім викидається через рот.

Травлення у морських зірок головним чином позаклітинне.  Травні ферменти продукуються шлунком і пілоричному відростками.  Продукти часткового позаклітинного травлення в шлунку надходять в пилорические відростки, де завершується травлення і здійснюється всмоктування.  Абсорбція також має місце в ректальних відростках.  Живильні речовини можуть відкладатися в клітинах пилорическую відростків або виділятися в цілому або кровоносну систему для подальшого поширення.  Неперетравлені залишки зі шлунка або пилорическую відростків надходять в пряму кишку, де формуються калові маси, які потім викидаються через анальний отвір.

Більшість морських зірок живиться падлом або являє собою хижаків, що полюють на різних тварин, особливо равликів, двостулкових молюсків, ракоподібних, поліхет, інших голкошкірих і навіть риб.  Для деяких характерний обмежений раціон, тоді як іншим властивий широкий ряд захоплюваних жертв, проте і вони мають переваги, які залежать від придатності їжі.  Наприклад, чилійська морська зірка Meyenaster споживає 40 видів голкошкірих та молюсків. Більшість морських зірок виявляє видобуток і визначає її місцезнаходження завдяки речовинам, які жертва виділяє у воду, і багато видів, на яких полюють морські зірки, розвинули в ході еволюції у відповідь реакції уникнення повільно рухаються морських зірок.  Деякі морські зірки, що мешкають на м'якому дні, включаючи види родів Luidia і Astropecten, здатні знайти зарившуюся жертву і потім розкопати субстрат, щоб дістатися до неї.  Stylasterias forreri і Astrometis sertulifera із західного узбережжя Сполучених Штатів Америки, а також Leptasterias tenera - з східного побережжя - хапають невеликих риб, амфіпод

1 2

Похожие работы

Рефераты

Курсовые

Дипломные