Способы очистки сточных вод

План

1. Загальні відомості про стічні води

2.  Джерела забруднення води

3. Способи очищення стічних вод

Використана література

1. Загальні відомості про стічні води

  На підприємствах промисловості одними з основних відходів є стічні води.

  По концентрації основного забруднення вони діляться на малоконцентровані і концентровані. Малоконцентровані стоки утворюються при промивці виробів після їх термічної обробки і після розконсервовування.

  Концентровані стічні води містять масел до 50 г/л. Це відпрацьовані змащувально-охолоджуючі рідини (ЗОР), а також відпрацьовані миючі розчини, що представляють собою стійкі емульсії типу "масло у воді". Їх витрата складає 0,5 - 200 м3/доб залежно від потужності підприємства і типу його продукції.

  На багатьох підприємствах концентровані масломісткі стоки розбавляються великою кількістю умовно чистих вод і перетворюються на малоконцентровані. Вміст в них масел звичайно коливається від 10 до 500 мг/л. Об'єм цих стічних вод досягає 5 - 10 тис. м3/доб.

  Технологічні схеми очищення масломістких стічних вод в нашій країні і за рубежем передбачають змішування всіх видів масломістких стічних вод, їх відстоювання для видалення грубодисперсних і спливаючих домішок, обробку коагуляціями і обезводнення опадів, що утворюються.

  Основним недоліком таких схем очищення явилися великі витрати коагуляцій і утворення значних кількостей опадів, для обезводнення яких вимагається додаткова витрата коагуляцій з ціллю зниження вмісту в них масел. Практика показує, що роздільна обробка коагуляціями малоконцентрованих і концентрованих стічних вод вимагає мало витрат коагуляцій і супроводиться утворенням мало об'ємів опадів

  Основна кількість концентрованих маслоемульсійних стічних вод на підприємствах машинобудування і металообробки скидається у вигляді відпрацьованих ЗОР. Свіжі ЗОР готують з технічних продуктів - емульсолів, що є емульсіями типу "вода в маслі". При змішуванні 3-10% емульсола, 90 - 95% води і 0,3% сода утворюються емульсії типу "масло у воді". Для додання емульсії засада жвавості необхідне додавання до неї ще одного компоненту - емульгатора, здатного сорбуватися на поверхні обох, - рідин, що незмішуються. Крім вказаних компонентів, до складу ЗОР входять різні стабілізатори, а також велика кількість присадок (антикорозійні, бактерицидні, протизносні, протизадирні).

  Середній термін використовування ЗОР коливається від двох тижнів до півтора місяців. Основними причинами заміни змащувально-охолоджуючих рідин при холодній обробці металів явилися наявність в них великої кількості зважених речовин (металевий пил, сажа, частинки абразивних матеріалів), розшарування ЗОР і їх загнивання.  

2.  Джерела забруднення води

Речовини, котрі викликають порушення якості води, називаються забруднюючими. Поряд з фізичними та хімічними забруднювачами, має місце теплове та мікробне забруднення води.

Стічні води котелень містять пом'якшувачі, продукти корозії. Наявність на поверхні води масел, нафти погіршує обмінні процеси, знижує вміст кисню у воді, що призводить до загибелі риб. 1 л нафти забруднює до 12 м2 поверхні води водоймища. Якщо вміст нафтопродуктів складає понад 200 мг/м3, порушується зоологічна рівновага водних об'єктів. Синтетичні поверхнево активні речовини згубно впливають на розвиток фітопланктону. Свинець, ртуть, кадмій, нікель, цинк, марганець, потрапивши у воду, роблять її токсичною, що призводить не лише до загибелі зоопланктону, але й завдає шкоди здоров'ю людей. Стічні води гальванічних дільниць за вмістом металів перевищують ГДК в 2000—5000 разів. Пестициди, що потрапляють у воду при обробці лісопосадок, садів, городів, негативно

1 2 3 4 5 6

Похожие работы

Рефераты

Курсовые

Дипломные