TORCH (ТОРЧ) - инфекции

Не секрет, що вагітність є серйозним випробуванням для жіночого організму. Часто під час вагітності у жінки загострюються хронічні захворювання, знижується імунітет і тому майбутня мама стає особливо уразливою для всякого роду інфекційних захворювань. Серед інфекцій відносне нешкідливі для матері і плоду (наприклад, ОРЗ) і дуже небезпечні (аж до ВІЧ).

Але є група інфекцій, особливість яких полягає в тому, що, будучи відносно нешкідливими для дорослих, і навіть для дітей, вони стають надзвичайно небезпечними для вагітних.

По перших буквах латинських назв вхідних в неї інфекцій цю групу прийнято називати TORCH-інфекціями або інфекціями TORCH-комплекса.

Розшифровується абревіатура TORCH таким чином:

• Т - токсоплазмоз (toxoplasmosis)

• Про - інші інфекції (others)

• R - краснуха (rubella)

• З – цитомегаловирусная інфекція (cytomegalovirus)

• H - герпес (herpes simplex virus)

Загадкова буква Про – others (інші) – має на увазі такі інфекції, що впливають на плід, як гепатит В і гепатит З, сифіліс, хламидиоз, гонококкова інфекція, лістеріоз. Недавно в цей перелік включили Віл-інфекцію, вітряну віспу, энтеровирусную інфекцію.

Проте, як правило, в групу ТОРЧ-інфекцій включають лише чотири перераховані захворювання: токсоплазмоз, краснуха, цитомегаловирус і герпес. При цьому варіанті буква Об абревіатури розшифровується як друга буква слова toxoplasmosis.

Особливість ТОРЧ-інфекцій в тому, що при первинному зараженні ними під час вагітності вони можуть надавати згубну дію на всі системи і органи плоду, особливо на його центральну нервову систему, підвищуючи ризик викидня, мертвонародження і природженої потворності дитяти, формування пороків його розвитку, аж до інвалідності

Часто поразка вагітної жінки інфекціями торч-комплекса є прямим свідченням до переривання вагітності.

Кров на наявність антитіл до TORCH-інфекціям найправильніше здавати ще до настання вагітності, при її планеруванні.

Повторимо, що найбільш небезпечним для плоду є первинне зараження ТОРЧ-інфекціями на тлі вагітності, особливо на ранніх її термінах, тому якщо при обстеженні на torch-інфекціи до вагітності в крові жінки виявляються антитіла до цих інфекціями, то жінка може спокійно вагітніти – її дитяті з цього боку ніщо не загрожує. Якщо ж перед вагітністю антитіл до інфекцій ТОРЧ-комплекса не виявляється, значить, вагітній жінці необхідно буде приймати додаткові заходи для того, щоб забезпечити те них себе і свого майбутнього маляти.

Якщо ж до настання вагітності аналізи на ТОРЧ-інфекціи здані не були, це абсолютно необхідно зробити на як можна раніших термінах вагітності. Причому аналізи на ТОРЧ-інфекціи потрібно здати незалежно від самопочуття вагітної жінки, оскільки більшість інфекцій TORCH-комплекса протікають безсимптомний, і до появи серйозних ускладнень з боку плоду, вагітна жінка може навіть не здогадуватися про їх існування.

Поговоримо трохи детальніше про кожну з ТОРЧ-інфекцій і їх впливі на організм вагітної жінки і плоду.

Токсоплазмоз – це дуже широко поширене захворювання, яким заражено майже 30% людей в світі. Його збудник – мікроорганізм, який називається токсоплазма. Первинним господарем токсоплазми, в організмі якого цей паразит розмножується, є домашня кішка, яка найчастіше і

1 2 3 4 5

Похожие работы