Таможенный сбор

Митний збір

До митних зборів, які нараховуються за вантажною митною декларацією, належать такі їх види:

  • за митне оформлення товарів та інших предметів;
  • за митне оформлення тимчасово ввезеного (вивезеного) майна під зобов'язання про його зворотне вивезення(ввезення);
  • за митне оформлення товарів у разі транзиту;
  • за митне оформлення товарів у разі ввезення на митний ліцензійний склад;
  • за перебування товарів та інших предметів під митним контролем;
  • за митне оформлення товарів та інших предметів у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, що зберігають такі товари та інші предмети, чи поза робочим часом, установленим для митниці.

Митні збори, які нараховуються за вантажною митною декларацією (далі - митні збори), справляються при кожному здійсненні митного оформлення товарів та інших предметів (далі - товари) за вантажною митною декларацією (далі - ВМД) за винятком випадків, передбачених нижче. Платниками митних зборів є юридичні та фізичні особи, що здійснюють митне оформлення. Митне оформлення товарів у повному обсязі та їх пропуск можуть здійснюватися лише після сплати належних митних зборів або за умови надання митним органом у встановленому порядку відстрочення чи розстрочення їхньої сплати.

Митні збори підлягають сплаті до або на момент здійснення митного оформлення. Сплатою митних зборів за безготівковим розрахунком вважається фактичне зарахування сум митних зборів на рахунок митниці на момент митного оформлення. Митні збори можуть сплачуватись внесенням авансових сум на рахунок митниці.

Збори за митне оформлення не справляються у випадках, коли:

- ввозяться в Україну предмети, призначені для офіційного (службового) користування дипломатичних та консульських представництв іноземних держав в Україні, а також міжнародних, міжурядових організацій, представництв іноземних держав при цих організаціях та інших міжнародних організацій, які користуються на території України митними пільгами відповідно до міжурядових угод;

  - вивозяться товари з митного ліцензійного складу за провізною відомістю без оформлення вантажної митної декларації;

  - в інших випадках, передбачених чинним законодавством.

Збори за митне оформлення товарів та інших предметів у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, де зберігаються такі товари та інші предмети, не справляються в разі проведення митного оформлення у зонах митною контролю на територіях, де розташовані підрозділи митних установ.

Строк перебування під митним контролем для нарахування митного збору за перебування під митним контролем при ввезенні (імпорті) товарів обчислюється:

  При ввезенні автомобільним транспортом

  з дати, що зазначена у провізній відомості як строк доставки товарів у митницю призначення, а при доставці раніше цієї дати - з дати фактичної доставки товарів у митницю призначення.

 При ввезенні залізничним транспортом

  з дати отримання митницею призначення інформації залізниці про надходження вантажу та проставлення відбитку штампу "Під митним контролем" на товаросупровідні документи.

При ввезенні водним транспортом

  а) у разі здійснення митного

1 2 3