Техника безопасности в стоматологии

Зміст 

Вступ  

Санітарний режим          

Аварійні ситуації   

Захист пацієнта     

Послідовність обробки стоматологічних інструментів         

Стоматологічне лікування пацієнтів з інфекційними захворюваннями    

Список літератури

 

Вступ

Техніка безпеки на електричному устаткуванні вимагає його заземлення, за що несе відповідальність інженер по техніці безпеки лікувальної установи або адміністрація. До початку роботи з пацієнтом необхідно включити установку в мережу і перевірити працездатність усіх її агрегатів.

При появі характерного запаху гуми, що горить, або пластмаси, диму слід негайно вимкнути установку з електромережі. Після закінчення роботи необхідно відключити працюючі агрегати установки (світло, вентилятор, слиновідсос), потім знеструмити установку.

Перед початком роботи з використанням бормашини треба проконтролювати надійність механічних з'єднань, зокрема, фіксації ротаційної щітки, бору і т. д. в наконечнику: якщо щітка входить в голівку наконечника без натягу або вискакує при роботі, негайно припинити роботу щоб уникнути аспірації або проковтування щітки пацієнтом.

В ході роботи необхідно стежити за температурою наконечника щоб уникнути перегрівання і отримання термічного опіку. При появі в роботі установки або наконечника нехарактерних звуків, уривчастості або ривків при обертанні інструментів слід припинити роботу.

При роботі на установках з жорстким рукавом, передавальним обертання за допомогою відкритих шнурів, існує небезпека закручування волосся в машину, тому персонал повинен працювати в медичних шапочках. При використанні профілактичних фармакологічних препаратів і біоактивних засобів необхідно уберегти пацієнта від інтоксикації, для чого необхідно стежити за зберіганням препаратів в строго відведених, недоступних пацієнтам місцях, точно підбирати дози препаратів і їх поєднання

При виконанні місцевих профілактичних процедур не можна залишати пацієнтів без уваги: необхідно стежити за тим, щоб пацієнти не проковтували препарати, внесені до порожнини рота для аплікацій або полоскань. Відомо, що інфекція може передаватися повітряно-краплинним, контактним, орально-фекальним і парентеральним шляхами.

У стоматології можливі усі шляхи передачі інфекції від однієї людини до іншого: через заражені інструменти, з повітрям, при особистому контакті, через кров, через заражену їжу і воду. Для попередження інфікування необхідно тримати під контролем усі вказані шляхи поширення інфекції.

Слід пам'ятати, що на профілактичному прийомі джерелом інфекції може з'явитися як пацієнт, так і персонал. Найбільш несприятливим є факт інфікування патогенною мікрофлорою, перерахованою в таблиці.

Санітарний режим

Санітарний режим припускає протиінфекційний захист персоналу, пацієнта, довкілля за допомогою організаційних заходів, з використанням фізичних і хімічних методів і засобів дезинфекції і стерилізації. Шкіра особи і рук, слизова оболонка порожнини рота, ротова рідина і зубні відкладення пацієнта, аерозоль носоглоткового секрету, що викидається їм при кашлі і чханні, є потенційними резервуарами патогенної інфекції.

Оберігаючи себе, медичні працівники повинні використовувати індивідуальні засоби захисту, які дозволяють уникнути прямого контакту з ранами і тканиною, кров'ю, секреторними і екскреторними виділеннями або предметами, забрудненими цими біологічними субстратами. При виконанні маніпуляцій на медпрацівнику мають бути халат, шапочка.

Для захисту

1 2 3 4 5

Похожие работы