Учет кассовых операций

План

1. Організація касової роботи.  

2. Облік і документообіг за операціями кас з приймання готівки.  

3. Облік операцій видаткових кас.  

4. Інкасація грошової виручки.  

5. Зберігання і облік цінностей та документів у грошових сховищах.  

6. Ревізія цінностей.  

7. Синтетичний облік касових операцій.  

Список літератури.  


1
Організація касової роботи
 

Організація касової роботи комерційних банків регламентується Національним банком України за його «Інструкцією з організації емісійно-касової роботи в установах банків України» № 1 від 7 липня 1994 р.

Усі підприємства, організації та установи, які одержують готівку за реалізовану продукцію, товари, послуги і за іншими платежами, зобов’язані здавати її в касу банку для зарахування і зберігання на відкритих їм розрахункових або поточних рахунках. Водночас підприємства, організації та установи можуть мати в своїх касах готівку в межах лімітів, визначених банками за погодженням з керівниками підприємств. У разі необхідності ліміти залишків кас переглядаються. Усі підприємства, організації та установи одержують від банків готівку на виплату заробітної плати, пенсій, допомог, на відрядження, господарські та інші витрати. У касі банку зберігається не тільки грошова готівка, а й цінні папери, бланки суворої звітності.

Обслуговування клієнтів банку здійснює операційна каса. До її складу можуть входити прибутково-видаткові каси, прибуткові каси, видаткові каси, каси для розміну грошей, вечірні каси банків на підприємствах та організаціях. Кількість операційних кас залежить від обсягу і характеру діяльності установи банку. Кабіни кожної каси розміщуються у такий спосіб, щоб можна було візуально стежити за роботою касирів. Відводиться спеціальне приміщення-сховище для зберігання готівки грошей та цінностей.

Матеріально відповідальними особами за зберігання грошей та цінностей є керівник банку, головний бухгалтер і завідувач каси (старший касир).

З кожним працівником каси укладається угода про повну матеріальну відповідальність. Касири операційних кас повинні мати зразки підписів керівників банку і бухгалтерських працівників, уповноважених підписувати прибуткові та видаткові касові документи, а бухгалтери — зразки підписів касирів.  

2. Облік і документообіг за операціями кас з приймання готівки 

Приймання готівки в касу банку здійснюється на основі прибуткових документів, які виписуються в одному або в двох примірниках:

а) від підприємств, об’єднань, організацій, установ про сплату будь-яких платежів — за об’явами на внесення готівки (додаток 18) з видачею квитанції, а від громадян — також за об’явами або за прибутковими ордерами;

б) внески для зарахування на поточні рахунки різних фондів — за об’явами на внесення готівки;

в) платежі від населення — за повідомленнями з видачею квитанції;

г) усі інші надходження грошей, у тому числі й від працівників банку, — за прибутковими касовими ордерами (додаток 19) з видачею підписаних касиром їх копій з відбитком печатки касира.

Одержавши прибуткові документи, касир зобов’язаний:

  • ·перевірити наявність і тотожність підписів операційних працівників наявним у нього зразкам;
  • ·звірити відповідність сум, зазначених у документі, цифрами і літерами;
1 2 3 4 5 6 7