Уход за оружием

Догляд за зброєю

Кожен справжній мисливець стежить за своєю зброєю. Комусь вона дісталася в спадщину, комусь її просто подарували, а хтось купує рушницю самостійно. Виходить, що кожен поступово прикипає до своєї зброї. Як її зберегти?

Існує світова практика зберігання запасів зброї в соляних шахтах, де практично відсутня вологість і грибки. Але в сучасній квартирі створити такі умови нереально. Але жякому мисливцеві не хочеться, щоб улюблена рушниця й через 20 років виглядала як нова.

Згодом будь-яка зброя втрачає привабливість і товарний вигляд. Ці явища називаються природною амортизацією. Вона може бути високою, а може бути низкою. Все залежить від того, як господар стежить за своєю рушницею.

Але зовсім недостатньо просто стежити за рушницею. Потрібно ще мати й спеціальні приналежності, а так само матеріали для її утримання.

Найвища амортизація рушниці відбувається на полюванні, коли ми її переносимо й коли стріляємо. У стволах після пострілу залишається величезна кількість недоокислених продуктів згоряння пороху, які найчастіше не помітні, оскільки прикриті шаром свинцю. Як правило, у сучасній зброї стволи усередині покриті хромом, для того, щоб мінімізувати шкідливий вплив продуктів згоряння пороху на стінку ствола. Дуже важливо при поводженні зі зброєю на полюваннях дотримувати обережності, не допускати падіння рушниці

Адже рушничні стволи виготовлені зі сталі, яка легко піддається деформаціям, зовнішнє вороніння стволів поступово витирається, дряпається, а дерев'яні частини мнуться, тріскаються й з них відшаровується лак.

Уже давно канули в Лету часи, коли догляд за зброєю зводився до простого чищення за допомогою шомпола, йоржів та ганчірок. А з видаткових матеріалів було тільки два види мастил – лужне й нейтральне. У принципі, ці препарати з успіхом застосовуються й сьогодні. Але вони доповнилися величезною армією нових засобів по догляду за зброєю.

Найголовніше – правильна чистка зброї після стрільби. У принципі, всі засоби діляться на засоби для чищення зброї після стрільби вузького призначення, і універсальні засоби. Так само в продажу зараз з'явилася велика кількість засобів, вузького призначення для підтримки зброї у відмінному стані. Це засобу для відновлення вороніння, хромування, а так само спеціальні засоби для деревини.

Перший засіб догляду за зброєю після стрільби – універсальна сполука WD-40 або LM-40. У принципі це два схожих за складом засоби, що випускають в аерозольній упаковці для зручності користування. Їх лужні сполуки оптимально підходять для обробки стволів після стрільби. Так само за допомогою цих сполук добре розмочувати перед видаленням іржу. А для тих хто ще не знає, можемо повідомити, що будь-який лужний склад ідеально підходить так само для обробки старих інфікованих, а також ран, що не гояться, оскільки в таких ранах кисле середовище.

Мастило лужне – специфічний препарат, випускається різними підприємствами, і слугує для чищення ствола й інших частин, що мають пороховий нагар. Мастило випускається у звичайній упаковці найчастіше негерметичній. При роботі з таким мастилом стежте, щоб воно не потрапляло на дерево й інші ділянки рушниці, що мають гравірування та вороніння, оскільки воно може залишити

1 2 3 4

Похожие работы

Рефераты

Курсовые

Дипломные