Урок зарубежной литературы - Г. К. Андерсен "Снежная королева ". Величие красоты человеческого сердца. Антитеза

Тема: Г. К. Андерсен “Снігова королева”. Велич краси людського серця. Антитеза.

Мета: допомогти учням осягнути велич краси та сили людського серця,   справжньої дружби;

 розвивати образне та логічне мислення, уміння визначити головний  конфлікт казки та способи його розв’язання, висловлювати власну думку;

 виховувати щирість, вірність у дружбі, почуття відповідальності за власні  вчинки.

Тип уроку: урок-подорож.

Обладнання: портрет письменника, казки Г. К. Андерсена, казка “Снігова королева”, ілюстрації художника В. Єрко, схема “Шлях Герди до Кая”.

 Теорія літератури: літературна казка, антитеза.

 Ніхто не має більшої любові як

 той,

 що душу поклада за друга.

 Л. Українка

Хід уроку

            I.             Актуалізація опорних знань.

  1. 1.      Бесіда

-       Учні, пригадайте, який твір ми вивчаємо?

-       Ця казка літературна чи народна?

-       Хто її автор?

-       Назвіть головних героїв

 

  1. 2.      Робота біля дошки

1)     Скласти розповіді на тему “Герда”, “Снігова королева”, “Кай”,

2)     Розгадування кросворда.

Тим часом вчитель працює з класом

 

 

3. Робота з класом.  

Гра “Аукціон знань. Найуважніший читач” (за кожну правильну відповідь учні отримують бонус - троянду).

-       Чому учні Троля захотіли полетіти на небо?(Щоб поглузувати з янголів і Бога)

-        Що росло у дерев’яних горщиках у батьків Герди і Кая?(Троянди, зелень)

-       Як розважалися діти влітку? (Бігали в гості одне до одного через дах, сиділи під трояндами і гралися)

-       Як пояснює бабуся чому замерзають вікна? (Снігова королева заглядає у вікна і дмухає)

-       Скільки років Кай живе з крижаним серцем? (Два)

-       Яка наука захоплювала Кая? (Математика)

-       Скільки часу Герда пробула у бабусі яка знала чари?(Весну і літо)

-       Чому ворон називає принцесу розумною? (Вона прочитала усі газети)

-       Якого кольору були ліжечка – лілеї, в яких спали принц і принцеса (У принца – червоного, у принцеси – білого)

-       В чому була сила Герди? (В щирому серці)

-       На чому лапландка написала листа фінці? (На рибині-трісці)

-       Що сталося, коли в палаці Снігової королеви Герда почала шепотіти “Отче Наш”? (Її подих одразу перетворився на густий туман, з якого вирізнялися маленькі світлі янголи)

-       Як називала Снігова королева дзеркало, на якому був її трон? (Дзеркало розуму)

-       О якій порі року завершуються події казки? (Влітку)

 

  1. 4.      Перевірка робіт біля дошки

 

         II.             Оголошення теми та мети уроку

Слово вчителя.

-        Я переконана, що подорожувати люблять всі. От тільки така нагода випадає нечасто. Про подорож, яка чекає на вас сьогодні, можна лише мріяти. Жодне туристичне бюро не запропонує вам такого маршруту. Отже, починаємо свою подорож разом з рішучою і сміливою героїнею казки Андерсена “Снігова королева” – Гердою.

 Пригадаймо маршрут Герди, яка шукала Кая.

 

     III.             Формування комунікативної компетентності учнів

-       Коротко розкажіть про дітей, які не були родичами, проте любили один одного як брат і сестра.

-       Що найбільше вразило Кая, коли він вперше побачив Снігову королеву?

-       Розкажіть від імені Герди про зміни, що сталися з Каєм.

-       До кого дівчина звертається за допомогою?

-       Яку найдорожчу річ Герда віддала річці? Чому?

-       Як дівчина потрапила до бабусі, яка зналася на чарах?

-       Які чари використовує старенька?

-       Що насторожило Герду в саду бабусі?

-       Про що розповів дівчині трояндовий кущ?

-       Чому холод пізньої осені не зупиняє Герду?

-        Як поводиться

1 2 3

Похожие работы

Рефераты

Курсовые

Дипломные